Trwa ładowanie...
d5vug8w

Wielkopolska. Radni głosowali ws. "LGDP" i gender

Radni gminy Szczytniki w Wielkopolsce kilka miesięcy temu przyjęli stanowisko przeciwko "LGDP" i gender. Błąd w harmonogramie obrad nie przeszkodził jednomyślnie przegłosować opinii na temat tajemniczej ideologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błąd nie przeszkodził radnym jednomyślnie przyjąć ustawę
Błąd nie przeszkodził radnym jednomyślnie przyjąć ustawę (East News)
d5vug8w

W maju ub. roku komplet 15 radnych z wielkopolskiej gminy zgodnie skrytykował "deklarację LGDP i gender". Nikt ze zgromadzonych nie miał uwag, chociaż tytuł z błędem wyświetlał się na tablicy. Wszyscy podnieśli ręce i stanowisko zostało przyjęte. Na sali zasiadali przedstawiciele PiS oraz PSL.

Gmina Szczytniki

Kompromitujący niuans wychwycili aktywiści z poznańskiego oddziału grupy Stonewall, zajmującej się promowaniem tolerancji wobec mniejszości seksualnych. - Radni postąpili zgodnie z działaniami prowadzonymi przez swoje środowisko polityczne. Zadziałała tutaj zasada owczego pędu. Zabrakło za to narzędzi, wiedzy i zwyczajnie dobrej woli, żeby zweryfikować treść tego stanowiska - powiedział w rozmowie z Onetem Mateusz Sulwiński, prezes Grupy Stonewall.

W stanowisku radni gminy Szczytniki podkreślali przywiązanie do "tradycji narodowej oraz wartości chrześcijańskich, które dały podwaliny do utworzenia państwa polskiego". W całej Polsce podobne uchwały podjęło już prawie 90 gmin. Większość z nich mieści się na wschodzie kraju. Uchwały budzą spore kontrowersje, a ich autorzy są oskarżani o homofobię i dzielenie Polaków ze względu na orientację seksualną. Potępił je również Parlament Europejski.

d5vug8w

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów