PolitykaWielkopolska. Radni głosowali ws. "LGDP" i gender

Wielkopolska. Radni głosowali ws. "LGDP" i gender

Radni gminy Szczytniki w Wielkopolsce kilka miesięcy temu przyjęli stanowisko przeciwko "LGDP" i gender. Błąd w harmonogramie obrad nie przeszkodził jednomyślnie przegłosować opinii na temat tajemniczej ideologii.

Wielkopolska. Radni głosowali ws. "LGDP" i gender
Źródło zdjęć: © East News

W maju ub. roku komplet 15 radnych z wielkopolskiej gminy zgodnie skrytykował "deklarację LGDP i gender". Nikt ze zgromadzonych nie miał uwag, chociaż tytuł z błędem wyświetlał się na tablicy. Wszyscy podnieśli ręce i stanowisko zostało przyjęte. Na sali zasiadali przedstawiciele PiS oraz PSL.

Obraz
© Gmina Szczytniki

Kompromitujący niuans wychwycili aktywiści z poznańskiego oddziału grupy Stonewall, zajmującej się promowaniem tolerancji wobec mniejszości seksualnych. - Radni postąpili zgodnie z działaniami prowadzonymi przez swoje środowisko polityczne. Zadziałała tutaj zasada owczego pędu. Zabrakło za to narzędzi, wiedzy i zwyczajnie dobrej woli, żeby zweryfikować treść tego stanowiska - powiedział w rozmowie z Onetem Mateusz Sulwiński, prezes Grupy Stonewall.

W stanowisku radni gminy Szczytniki podkreślali przywiązanie do "tradycji narodowej oraz wartości chrześcijańskich, które dały podwaliny do utworzenia państwa polskiego". W całej Polsce podobne uchwały podjęło już prawie 90 gmin. Większość z nich mieści się na wschodzie kraju. Uchwały budzą spore kontrowersje, a ich autorzy są oskarżani o homofobię i dzielenie Polaków ze względu na orientację seksualną. Potępił je również Parlament Europejski.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (125)