Trwa ładowanie...

Wielkie powroty do TVP. Legendarne nazwiska na liście

"W Telewizji Polskiej nastąpiła zmiana. Zmiana tak bardzo wyczekiwana nie tylko przez Polaków, ale też obecnych pracowników i współpracowników TVP" - czytamy w liście Tomasza Syguta, prezesa TVP. Do telewizji wrócą legendarne nazwiska - Dariusz Szpakowski czy Maciej Orłoś. W TVP zagra także "największa na świecie orkiestra ludzkich serc pod batutą Jurka Owsiaka".

Sztab WOŚP w TVPSztab WOŚP w TVPŹródło: PAP
d1u6nzh
d1u6nzh

"19 grudnia decyzją Rady Nadzorczej TVP zostałem powołany na stanowisko prezesa Zarządu. W Telewizji Polskiej nastąpiła zmiana. Zmiana tak bardzo wyczekiwana nie tylko przez Polaków, ale też obecnych pracowników i współpracowników TVP. Wiem, że z bólem patrzyliście państwo, jak TVP staje się najmniej wiarygodną marką medialną w Polsce. Zmienimy to. Wspólnie!" - czytamy w liście prezesa Telewizji Polskiej Tomasza Syguta.

"Nie będzie odpowiedzialności zbiorowej"

Sygut przypomina, że w kilku kluczowych jednostkach dokonał pierwszych decyzji kadrowych. Na stanowiska dyrektorów powołał wieloletnich pracowników Spółki, "ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami, a przede wszystkim cieszących się zaufaniem swoich zespołów". Jak podkreślił, "w wielu jednostkach na swoich stanowiskach pozostały osoby powołane wcześniej, co jest najlepszym dowodem na to, że nie będzie żadnej odpowiedzialności zbiorowej. Przeciwnie, każdy pracownik i współpracownik z merytorycznymi kwalifikacjami jest dla TVP na wagę złota" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oceniła Sienkiewicza. "Myślałam, że potrafi się oprzeć Tuskowi"

"Telewizja to twarze i osobowości. Bardzo się cieszę, że do naszej telewizyjnej drużyny dołączył Jakub Kwiatkowski, który będzie odpowiadał za TVP Sport. Na swoje miejsce wraca też człowiek legenda, czyli Dariusz Szpakowski. Przyjście kolejnych osób jest kwestią najbliższych dni" - napisał prezes TVP.

d1u6nzh

Pierwsze wydanie programu "19.30" - głównego serwisu informacyjnego TVP oglądały ponad 4 mln widzów. "Dziękuję za setki wiadomości z gratulacjami, ale też konstruktywnymi uwagami. Program będzie jeszcze lepszy, jeśli tylko zaczniemy go przygotowywać w normalnych warunkach" - zapewnił Sygut.

"Teleexpress" wraca. Widzów przywita Maciej Orłoś

Na ekrany w kolejnych dniach ma wrócić "Teleexpress". "Po latach znów przywita naszych widzów Maciej Orłoś".

"Musimy przywrócić TVP wiarygodność" - pisze Sygut. Powołuje się na badania pracowni Ipsos, według których 70 proc. Polaków uważało, że "Wiadomości" TVP "nie przedstawiają prawdziwego obrazu polskiej rzeczywistości", a blisko 90 proc. osób do 39. roku życia "była krytyczna wobec prezentowanych w tym programie treści".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w TVP

"Wczoraj usłyszałem, że program "19.30" był rzetelny ale... trochę nudny. To wymarzona opinia. Program informacyjny w publicznej telewizji nie jest miejscem na fajerwerki, tanie granie na emocjach, a już na pewno nie jest miejscem na nagonkę, kłamstwa i manipulacje" - czytamy w liście.

"Szanowni Państwo, Telewizja Publiczna wraca do swoich widzów. Do każdego polskiego domu. Będzie miejscem, które łączy, a nie dzieli. Znów stanie się drugim domem wybitnych dziennikarzy, aktorów, muzyków, twórców i niezależnych ekspertów, którzy przez ostatnie lata omijali Woronicza szerokim łukiem. Znów zagra tu największa na świecie orkiestra ludzkich serc pod batutą Jurka Owsiaka. Będzie pięknie i normalnie. Bardzo na was liczę!" - zakończył Sygut.

d1u6nzh

Z listu dowiadujemy się, że za programy informacyjne będą odpowiadać zawodowcy i najlepsi specjaliści na rynku - szef TAI Grzegorz Sajór (26 lat w TVP), wicedyrektorzy TAI Paweł Mosakalewicz, Jan Ciszecki i Paweł Płuska (19.30), Danuta Dobrzyńska (Teleexpress) oraz Jarosław Kulczycki (Panorama). "Są gwarantami jakości, rzetelności i po prostu przyzwoitości, bo cytując klasyka 'wiadomości będą dobre lub złe, ale zawsze prawdziwe'"- napisał Sygut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u6nzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6nzh
Więcej tematów