Trwa ładowanie...
01-09-2005 15:00

Wielkie polowanie na ściąganie

"Wielkie polowanie na ściąganie" odbyło się w Krakowie. Kilku "uczniów" nieopodal pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym pisało wypracowanie "Od rzemyczka
do koziczka, czyli miłe złego początki". Happening zorganizowali
kandydaci PiS do Sejmu - Artur Wołek i do Senatu - prof. Ryszard
Legutko.

Wielkie polowanie na ściąganieŹródło: PAP
d27zkzx
d27zkzx

Młodzi ludzie, którzy w galowych strojach zasiedli do pisania matury, kiedy zaczęli ściągać, założyli na twarze zdjęcia m.in. Lecha Rywina, Aleksandry Jakubowskiej, Andrzeja Pęczaka i Zbigniewa Sobotki.

Ściąga to naprawdę ważny problem - przekonywał Wołek. Chcemy zaprotestować przeciwko traktowaniu ściągania z przymrużeniem oka. Nie jesteśmy rewolucjonistami moralnymi, którzy uważają, że za ściąganie należy wsadzać do więzienia, ale chcemy zwrócić uwagę, że od tego się zaczyna nieuczciwość - dodał.

Organizatorzy akcji podkreślali, że nieuczciwy w małych sprawach może być nieuczciwy także w sprawach większej wagi.

Zdaniem prof. Legutki trzeba zmienić nastawienie i atmosferę wokół ściągania - zjawiska masowego w polskich szkołach. Jest paradoksem domaganie się uczciwości w życiu publicznym, przy jednoczesnym tolerowaniu nieuczciwości w szkołach - dodał.

d27zkzx

Na Rynku był także Jarosław Gowin, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, kandydujący do Senatu z listy PO. Jak podkreślał, happening nie miał wyłącznie wyborczego charakteru, lecz miał zwrócić uwagę na patologiczne zjawisko równoznaczne z oszukiwaniem nie tylko egzaminatorów, nauczycieli, ale w efekcie samych siebie.

Prof. Ryszard Legutko i Artur Wołek napisali list otwarty do przyszłego ministra edukacji, w którym apelują o podjęcie bezwzględnej walki ze ściąganiem na maturze w roku 2006.

d27zkzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zkzx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj