Trwa ładowanie...
d3q8fsw

Wielki Czwartek 2019. Prymas Polski odczytał list ofiary duchownego

- Musicie pamiętać, że krzywda odcisnęła się na mnie bardzo głęboko i wpłynęła na relację z Bogiem i z drugim człowiekiem - pisze kobieta, która w przeszłości została wykorzystana seksualnie przez duchownego. Jej list odczytał w czwartek Prymas Polski abp Wojciech Polak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki Czwartek 2019. Abp Wojciech Polak odczytał podczas homilii list ofiary księdza
Wielki Czwartek 2019. Abp Wojciech Polak odczytał podczas homilii list ofiary księdza (PAP, Fot: Paweł Jaskółka)
d3q8fsw

Podczas homilii w bazylice gnieźnieńskiej abp Polak odczytał fragment maila kobiety wykorzystaną w przeszłości przez księdza. "Musicie pamiętać, że krzywda odcisnęła się na mnie bardzo głęboko i wpłynęła na relację z Bogiem i z drugim człowiekiem" wyznała kobieta. "Nawet po wielu latach nie jestem zdolna, aby w pełni zaufać kapłanowi" dodała.

Prymas Polski, przywołując list kobiety, zwrócił się z apelem do polskich duchownych. - Mamy stawać wobec osób skrzywdzonych i oburzonych, wobec wykorzystanych i wzgardzonych - mówił abp Polak.

d3q8fsw

- Jak Jezus mamy iść więc do wszelkiej ludzkiej nędzy, do każdego nędzarza, ubogiego, cierpiącego, do tych, co stracili nadzieję i co się w życiu pogubili i co pytają nas jeszcze o drogę - dodał hierarcha.

Wielki Czwartek 2019

W Kościele katolickim uroczystość Wielkiego Czwartku to dzień, w którym kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia. Święci się także św. oleje, które są używane podczas sakramentów chrztu, bierzmowania czy namaszczenia chorych.

d3q8fsw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

d3q8fsw

Podziel się opinią

Share
d3q8fsw
d3q8fsw
Więcej tematów