Trwa ładowanie...

Wielki Czwartek 2019. Prymas Polski odczytał list ofiary duchownego

- Musicie pamiętać, że krzywda odcisnęła się na mnie bardzo głęboko i wpłynęła na relację z Bogiem i z drugim człowiekiem - pisze kobieta, która w przeszłości została wykorzystana seksualnie przez duchownego. Jej list odczytał w czwartek Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Wielki Czwartek 2019. Prymas Polski odczytał list ofiary duchownegoŹródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d2yqrp5
d2yqrp5

Podczas homilii w bazylice gnieźnieńskiej abp Polak odczytał fragment maila kobiety wykorzystaną w przeszłości przez księdza. "Musicie pamiętać, że krzywda odcisnęła się na mnie bardzo głęboko i wpłynęła na relację z Bogiem i z drugim człowiekiem" wyznała kobieta. "Nawet po wielu latach nie jestem zdolna, aby w pełni zaufać kapłanowi" dodała.

Prymas Polski, przywołując list kobiety, zwrócił się z apelem do polskich duchownych. - Mamy stawać wobec osób skrzywdzonych i oburzonych, wobec wykorzystanych i wzgardzonych - mówił abp Polak.

- Jak Jezus mamy iść więc do wszelkiej ludzkiej nędzy, do każdego nędzarza, ubogiego, cierpiącego, do tych, co stracili nadzieję i co się w życiu pogubili i co pytają nas jeszcze o drogę - dodał hierarcha.

d2yqrp5

Wielki Czwartek 2019

W Kościele katolickim uroczystość Wielkiego Czwartku to dzień, w którym kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia. Święci się także św. oleje, które są używane podczas sakramentów chrztu, bierzmowania czy namaszczenia chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

d2yqrp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yqrp5
Więcej tematów