placeholder_28lj8n

Wielki Czwartek 2019: Czy sklepy będą otwarte? Sprawdź, kiedy zrobić zakupy przed Wielkanocą

Wielki Czwartek 2019: Zobacz, kiedy zrobić zakupy przed Wielkanocą. Czy supermarkety i galerie handlowe będą otwarte 18 kwietnia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki Czwartek 2019: Czy sklepy będą otwarte? Sprawdź, kiedy zrobić zakupy przed Wielkanocą
Wielki Czwartek 2019: Czy sklepy będą otwarte? Sprawdź, kiedy zrobić zakupy przed Wielkanocą (East News, Fot: Ohde)
placeholder_28lj8n

Wielki Czwartek 2019 - czy sklepy będą otwarte?

18 kwietnia nadszedł Wielki Czwartek, który rozpoczyna Wielki Tydzień i jest istotnym świętem w kalendarzu chrześcijańskim. Dla tych, którzy zastanawiali się, czy tego dnia zdołają zrobić zakupy przed Wielkanocą, mamy dobrą wiadomość. Zakaz handlu nie obowiązuje w Wielki Czwartek, a sklepy w tym dniu będą otwarte na takich samych zasadach, jak w inne, powszednie dni tygodnia. Należy zaznaczyć, że zakupy bez przeszkód zrobimy również w Wielki Piątek.

Wielkanoc 2019 – czy zrobimy zakupy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

placeholder_28lj8n

Przypominamy, że Wielki Piątek mógł być dniem wolnym od pracy, ale ostatecznie nie uchwalono zaproponowanej przez PSL ustawy i 19 kwietnia pójdziemy do pracy. Tego dnia sklepy również będą otwarte. Ostatnią szansę na zrobienie przedświątecznych zakupów zagwarantuje Wielka Sobota. Tego dnia nie obowiązuje zakaz handlu, ale sklepy będę otwarte zdecydowanie krócej (większość placówek będzie czynna do godziny 14). W Wielkanoc otwarte mogą być jedynie osiedlowe sklepiki, apteki oraz małe sklepy, takie jak Żabka czy Carrefour Express, jeżeli za ladą stanie właściciel.

Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n