Trwa ładowanie...

Wielkanoc 2021. Kiedy w tym roku wypadają święta?

Kiedy jest Wielkanoc w 2021 roku? Ponieważ jest to święto ruchome, co roku zastanawiamy się, czy Święta Wielkanocne wypadają w marcu, czy w kwietniu? Kiedy dokładnie będzie Wielkanoc?

Wielkanoc 2021Wielkanoc 2021Źródło: Pixabay
d2fswhu
d2fswhu

Wielkanoc 2021. Kiedy będą Święta Wielkanocne?

Wielkanoc, czyli Dzień Zmartwychwstania Pańskiego, to najważniejsze święto dla chrześcijan. W każdym roku może być jednak obchodzone w innym terminie. Od czego to zależy?

Wielkanoc jest świętem ruchomym i jej data jest uzależniona od pierwszej pełni wiosennej. Święta przypadają więc w pierwszą niedzielę po pełni. Czasem jest to już w marcu, a czasem dopiero w kwietniu. Kiedy w tym roku będzie Wielkanoc?

Pierwsza pełnia wiosenna wypada po 21 marca, po pierwszym dniu wiosny. Wielkanoc jest więc zawsze między 22 marca a 24 kwietnia.

d2fswhu

Kiedy Wielkanoc 2021? Jaka jest data tegorocznych świąt?

Wielkanoc 2021 będzie 4 kwietnia. Dokładnie w tym dniu będziemy obchodzić Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Z kolei dzień później, 5 kwietnia, będzie Poniedziałek Wielkanocny, kojarzony z tradycyjnym śmigusem-dyngusem.

Wielkanoc poprzedzi Wielki Tydzień, który rozpocznie się w Niedzielę Palmową. Będzie obejmował też Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Wicerzecznik PiS: "Nie mamy nic wspólnego z sytuacją w Porozumieniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fswhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fswhu
Więcej tematów