Trwa ładowanie...

Wielka Światowa Nowenna Pompejańska. Wspólna modlitwa 100 tysięcy wiernych potrwa 54 dni

13 maja rozpoczyna się Wielka Światowa Nowenna Pompejańska. Od dzisiaj przez kolejne tygodnie, do 5 lipca, około sto tysięcy wiernych będzie się codziennie wspólnie modliło o nawrócenie grzeszników i ustanie pandemii koronawirusa. Inicjatorem modlitwy jest ks. Teodor Sawielewicz.

Wielka Światowa Nowenna Pompejańska. Wspólna modlitwa 100 tysięcy wiernych potrwa 54 dniŹródło: Pixabay
d30qtyz
d30qtyz

Nowenna Pompejańska

Ks. Teodor Sawielewicz, który zainicjował modlitwę - Wielką Światową Nowennę Pompejańską - chciałby, by pomogła ona w nawróceniu grzeszników. O jednej rzeczy modlący się muszą jednak przede wszystkim pamiętać. Jak zaznacza kapłan, "grzesznikiem, który najbardziej potrzebuje nawrócenia, jesteś Ty sam i to Twoje nawrócenie najowocniej wpłynie na losy świata".

Nowenna Pompejańska - inwestycja w zbawienie

"Inwestujemy różnie. Inwestujemy swój czas, siły, środki finansowe. W życiu wszystkiego mieć nie można, więc siłą rzeczy w jedne rzeczy inwestujemy, z innych rezygnujemy. Czy zainwestowałeś w swoje nawrócenie, czy dbasz o to, by mieć co dawać innym?Jeśli inwestujesz dużo sił i czasu w swoją firmę lub pracę, by one przyniosły zyski, czy nie warto zarazem inwestować czas i siły w modlitwę za grzeszników, spośród których Ty jesteś pierwszy? Czy chcesz podjąć niemały wysiłek modlitwy o rozpalenie Duchem Świętym grzeszników, spośród których jesteś pierwszy, by ten grzesznik zapalał swoją wiarą, modlitwą i gorliwością innych?” - od takich słów zaczyna się opis wydarzenia na Facebooku, które rozpoczyna się 13 maja.

Nowenna Pompejańska dla wszystkich, którzy martwią się o zdrowie w dobie pandemii koronawirusa

"Pewnie martwisz się o niesprawiedliwości współczesnej cywilizacji, choroby, potencjalne konflikty zbrojne. Możliwe, że zastanawiasz się, co możesz zrobić, by mieć dobry wpływ na zażegnanie tych niebezpieczeństw” – takimi słowami zwraca się do wiernych ks. Teodor Sawielewicz.

Nowenna Pompejańska – przez 54 dni modlić będą się ludzie z całego świata

W dniach od 13 maja do 5 lipca 2020 tysiące osób na całym świecie będzie odmawiać wspólnie różaniec o wstawiennictwo Matki Bożej i wysłuchanie ich próśb.

d30qtyz

"W zaledwie 54 dni, trwającej codziennie nowenny, odmieńmy życie obdarowanych naszym wstawiennictwem i pozwólmy, by poprzez liczne nawrócenia ten świat stał się coraz lepszy, bezpieczny i zdrowszy w oparciu o łaskę, płynącą z Serca Jezusa” – zaznacza inicjator Nowenny Pompejańskiej.

Inauguracja Nowenny Pompejańskiej odbędzie się w Święto Matki Boskiej Fatimskiej, w środę 13 maja godz. 20:30 na Facebooku i kanale YouTube "TeoBańkologia” w czasie nabożeństwa fatimskiego on-line.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d30qtyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30qtyz
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj