Trwa ładowanie...

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież Franciszek skieruje do Polaków kilka słów z okazji jubileuszu

Przesłanie papieża Franciszka dla Polaków, w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, będzie można obejrzeć na YouTube.
Share
100. rocznica urodzin Jana Pawła II
100. rocznica urodzin Jana Pawła IIŹródło: Getty Images
d4eh7wf

W tym tygodniu rozpoczynają się obchody z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

W sobotę 16 maja o 17:00 w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej rozpocznie się międzynarodowa modlitwa różańcowa. Z kaplicy w Krakowie, w której Karol Wojtyła przed laty przyjmował święcenia kapłańskie, uczestnicy modlitwy będą się łączyć za pośrednictwem YouTube z Bergamo (Włochy), Nowym Jorkiem (USA) i Belo Horizonte (Brazylia). Wszyscy wspólnie modlić się o ustanie pandemii koronawirusa na całym świecie. Wydarzenie będzie można śledzić na kanale Archidiecezji Krakowskiej na YouTube.

W niedzielę 17 maja uroczystości przeniosą się do Wadowic. W Bazylice Ofiarowania NMP, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, odbędzie się uroczysta Msza Święta, zaś w Domu Rodzinnym Jana Pawła II – koncert. Wszystko będzie transmitowane przez TVP1.

d4eh7wf

Papież Franciszek skieruje przesłanie do Polaków w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II (transmisja na YouTube)

W poniedziałek 18 maja po południu (o 17:00) w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się Msza Święta, a po niej koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów”, które ma transmitować TVP1. Wieczorem, o godzinie 20:00, kilka słów z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, do Polaków skieruje papież Franciszek. Transmisję będzie można obejrzeć na YouTube i w TVP1.

d4eh7wf

Podziel się opinią

Share
d4eh7wf
d4eh7wf
Więcej tematów