Trwa ładowanie...
IAR

Wielka akcja policji na drogach. "Będziemy walczyć z brawurą"

Więcej ruchu na drogach i więcej patroli drogówki. Policja rusza ze świąteczną akcją. Wzmożone kontrole potrwają do końca przedłużonego świątecznego weekendu, czyli do niedzieli.
Share
Wielka akcja policji na drogach. "Będziemy walczyć z brawurą"
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d23okls

Główne "grzechy" kierowców to przekraczanie dopuszczalnej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. - Będziemy walczyć z brawurą na polskich drogach. Dla nas to jest czas szczególnie wytężonej pracy - mówi rzecznik policji Mariusz Sokołowski i zapowiada, że

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek powyżej 12 ton w godzinach od 8 do 22. - Większość z nich powinna pozostać na parkingach - mówi rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Tłumaczy, że istnieje wiele wyłączeń z tego zakazu, m.in. dla samochodów, które przewożą niebezpieczne ładunki, prasę, pocztę, lekarstwa, jedzenie czy żywe zwierzęta.

d23okls

Policjanci apelują, aby przed świętami zwrócić szczególną uwagę na kieszonkowców i włamywaczy. - W sklepach i na targowiskach w ostatnim czasie dochodzi do wielu kradzieży. Przed wyjazdem w dalszą drogę sprawdźmy okna i drzwi mieszkania - radzi Mariusz Sokołowski. Tłumaczy, że zdarzają się przypadki, że w pośpiechu na wigilijną kolację nie zamykamy zamków w drzwiach.

Zobacz również: Stop agresji drogowej. Policja pokazuje filmy

d23okls

Podziel się opinią

Share
d23okls
d23okls
Więcej tematów