Trwa ładowanie...
d2chg17

Wichura w Wielkiej Brytanii

Zachodnie wybrzeża Wielkiej Brytanii ma dziś atakować wichura, która może spiętrzyć wody przypływów i lokalnie zagrozić zalaniem lądu. Po poważnym ostrzeżeniu wydanym wczoraj przez rząd pierwsza wysoka fala nawiedziła już rano Kornwalię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wichura w Wielkiej Brytanii
(AFP, Fot: Paul Ellis)
d2chg17

Pierwszy poranny przypływ zalał już znaczne niezamieszkane obszary przybrzeżne. Ofiarą tego spiętrzenia wód Atlantyku padło jako pierwsze miasto Looe (wym. luu) w Kornwalii. Jeszcze w ciemnościach - za kwadrans 7.00 czasu lokalnego - morze wdarło się w górę rzeki i przelało przez jej brzegi, zalewając główną ulicę handlową.

W Newquay również w Kornwalii ogromne fale rozbijały się o nabrzeże, spływając ulicami z powrotem do morza. W Newport w Walii ewakuowano mieszkańców podmiejskiego osiedla. Alarmy przeciwpowodziowe najwyższego stopnia ogłoszono w 21 okręgach nadmorskich południowej Anglii i Walii.

Na wysoki przypływ przygotowuje się Szkocja, szczególnie u ujścia rzeki Clyde pod Glasgow. W Irlandii Pólnocnej mieszkańcy dzielnicy portowej oraz wschodniej części Belfastu otrzymali polecenie, by przygotować się do opuszczenia domów.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2chg17

Podziel się opinią

Share
d2chg17
d2chg17
Więcej tematów