Trwa ładowanie...

Wiceszef podkomisji smoleńskiej o zaproszeniu do Moskwy: trzeba ustalić warunki spotkania

• Szefowa MAK Tatiana Anodina zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską • Podkomisja skorzysta z zaproszenia, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do spotkania • Nowaczyk: wcześniej muszą zostać ustalone warunki spotkania • MAK badał katastrofę smoleńską i w styczniu 2011 r. przedstawił swój raport • Żadne z wytkniętych przez Komitet uchybień nie obciążało strony rosyjskiej
Share
Wiceszef podkomisji smoleńskiej o zaproszeniu do Moskwy: trzeba ustalić warunki spotkania
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1j3s8o

Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) badającego wypadki lotnicze w Rosji Tatiana Anodina zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską - poinformował PAP Kazimierz Nowaczyk, wiceszef podkomisji.

Nowaczyk powiedział, że podkomisja skorzysta z zaproszenia, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do spotkania.

- To otwarte zaproszenie, szczegóły są do ustalenia - powiedział Nowaczyk.

d1j3s8o

- Muszą się przed tym odbyć techniczne rozmowy. Oczywiście jesteśmy zainteresowani takim spotkaniem, przy czym wcześniej muszą zostać ustalone jego warunki, co jest oczywistą sprawą - dodał.

- Nie umiem sprecyzować, kiedy mogłoby dojść do takich technicznych uzgodnień naszych sekretariatów i ustalenia konkretnego terminu spotkania z szefową MAK - zaznaczył wiceszef komisji.

MAK badał katastrofę smoleńską i w styczniu 2011 r. przedstawił swój raport. Za przyczyny tragedii uznał m.in. błędy w pilotażu, zły dobór załogi, złamanie przepisów lotniczych, obecność osób postronnych w kabinie pilotów, zlekceważenie ostrzeżeń, braki w wyszkoleniu załogi i złą organizację lotu. Żadne z wytkniętych uchybień nie obciąża strony rosyjskiej.

W katastrofie Tu-154M, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, zginęło 96 osób - wśród nich prezydent Lech Kaczyński.

Informację o planowanym spotkaniu Anodiny z podkomisją smoleńską podał w sobotę portal RMF24.

d1j3s8o

Podziel się opinią

Share
d1j3s8o
d1j3s8o
Więcej tematów