Trwa ładowanie...
dhuynju

Wiceszef MSZ: wiązanie środków UE z imigrantami to duży błąd

Konrad Szymański twierdzi, że uzależnienie unijnych dopłat od przyjmowania imigrantów grozi "poważnym kryzysem politycznym". Zapowiedział również, że Polska nie zaakceptuje relokacji uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymański zapowiada, że Polska nie przyjmie uchodźców
Szymański zapowiada, że Polska nie przyjmie uchodźców (newspix.pl, Fot: Krzysztof Burski)
dhuynju

- Nigdy nie dopuścimy do naruszenia naszych kompetencji w zakresie kontroli granic zewnętrznych i migracji. Jeśli większość krajów UE zdecyduje się na relokację uchodźców, nie poprzemy tego - powiedział w wywiadzie dla "Die Welt".

W ocenie Szymańskiego, ewentualne przyjęcie kwot uchodźców przy sprzeciwie części państw UE może doprowadzić do prawdziwego kryzysu politycznego o dalekosiężnych konsekwencjach dla jedności Unii".

Wiceszef MON odniósł się również do nieformalnego szczytu Unii Europejskiej, który odbędzie się w piątek. Na spotkaniu rozpoczną się rozmowy nt. budżetu UE na okres 2021-2027. Minister Szymański podkreślił, że Warszawa zrobi wszystko, aby uniknąć politycznego konfliktu o długoletni budżet, jednak oczekuje, że inne kraje przystaną na zaproponowane przez Polskę rozwiązania.

dhuynju

- Uważam, że budżet europejski powinien być tak skonstruowany, żeby mogły być spełnione cele Wspólnoty w dziedzinie nauki, obrony i infrastruktury - podsumował.

Źródło: "Die Welt"

Zobacz także: Wojna Ziobry z Morawieckim? Lisicki: "Minister ma za słabe karty"

dhuynju

Podziel się opinią

Share

dhuynju

dhuynju
Więcej tematów