Trwa ładowanie...
dozxr2q

Wiceszef MSZ o zamachach na Sri Lance. "Nie ma informacji o Polakach wśród ofiar"

Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że wśród ofiar wybuchów na Sri Lance nie ma Polaków. To kolejne takie potwierdzenie ze strony MSZ. Z doniesień tuż po atakach wynikało, że osoby narodowości polskiej były wśród poszkodowanych w zamachach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Szynkowski vel Sęk potwierdził, że wśród ofiar zamachów na Sri Lance nie ma Polaków
Szymon Szynkowski vel Sęk potwierdził, że wśród ofiar zamachów na Sri Lance nie ma Polaków (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dozxr2q

Do serii zamachów terrorystycznych na Sri Lance doszło w wielkanocną niedzielę. W wyniku ataku na kościoły i hotele zginęło 310 osób, a 500 zostało rannych. Wśród ofiar jest 39 cudzoziemców i 28 poszkodowanych. Początkowo poinformowano, że wśród obywateli, którzy zginęli w zamachach są Polacy. Kilka godzin po zamachu MSZ wydało oświadczenie, w którym nie potwierdziło tej informacji.

We wtorek na antenie TVP Info wiceszef resortu spraw zagranicznych przyznał, że w dalszym ciągu nie ma informacji, aby wśród ofiar byli Polacy. - To pokazuje nam ogromny problem i skalę prześladowań chrześcijan na całym świecie. Działanie w ich obronie jest wielkim wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej. Polska konsekwentnie pracuje na różnych forach i będziemy chcieli wzmocnić te zabiegi - tłumaczył Szymon Szynkowski vel Sęk.

dozxr2q

Większość ofiar zamachów na Sri Lance stanowią Lankijczycy, ale są też osoby z USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii czy Portugalii. Jak podał CNN w jednym z ataków zginął 40-letni Amerykanin Dieter Kowalski z Denver, który początkowo mógł być uważany za Polaka. O ofiarach z Polski tuż po tragedii informował "Daily Mirror", powołując się na informacje od dyrektora szpitala narodowego.

Zobacz także: Andrzej Duda w ogniu krytyki za wpis o Notre Dame. Jarosław Gowin tłumaczy słowa prezydenta

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dozxr2q

Podziel się opinią

Share
dozxr2q
dozxr2q