Trwa ładowanie...
ycipk-3dmyjn
sri lanka

Sri Lanka. Wstrząsająca relacja Polaka z Katunayake

"Właśnie dowiedziałem się o ósmym wybuchu. Ofiar śmiertelnych jest już około 200, a liczba ta ciągle rośnie. Wokół kościołów leżą resztki rozczłonkowanych ciał. Sytuacja wygląda bardzo poważnie" - donosi Wirtualnej Polsce David z Katunayake na Sri Lance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sri Lanka. Wśród ofiar są zagraniczni turyści
Sri Lanka. Wśród ofiar są zagraniczni turyści (PAP, Fot: M.A. PUSHPA KUMARA)
ycipk-3dmyjn

Wiadomość otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.

Oto całość:

"Jestem właśnie na Sri Lance, niedaleko Negombo. Władze wprowadziły tutaj stan wyjątkowy. Drogi są zablokowane. Ludzi poproszono o niewychodzenie z domów. Wyłączono media społecznościowe, nie działają popularne komunikatory. Informacje rozchodzą się poprzez linię telefoniczną, bo telewizja wprowadziła kontrolę informacji. Właśnie dowiedziałem się o ósmym wybuchu. Ofiar śmiertelnych jest już około 200, a liczba ta ciągle rośnie. Wokół kościołów leżą resztki rozczłonkowanych ciał. Sytuacja wygląda bardzo poważnie. Drogi są podobno zablokowane. Wyprowadzono na ulice wojsko".

ycipk-3dmyjn

Zobacz: Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie:

Sri Lanka. Coraz więcej ofiar

Rano w trzech kościołach i trzech pięciogwiazdkowych hotelach doszło jednocześnie do sześciu eksplozji, a przed południem miały miejsce kolejne dwie. Łącznie zginęło co najmniej 185 osób, a 470 zostało rannych. Bilans ofiar ciągle rośnie. Są wśród nich zagraniczni turyści.

ycipk-3dmyjn

Przyczyny tragedii na razie nie są znane. Póki co żadne ugrupowanie nie przyznało się do przeprowadzenia ataków. Rozmówca AP powiedział jednak, że prawdopodobnie co najmniej dwie z eksplozji były dziełem zamachowców samobójców.

Ataki na Sri Lance. Oświadczenie MSZ

MSZ zaapelowało do wszystkich przebywających na Sri Lance obywateli Polski o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń oraz stosowanie się do zaleceń miejscowych władz.

ycipk-3dmyjn

Wcześniej rzeczniczka resortu Ewa Suwara poinformowała w rozmowie z PAP, że na tę chwilę MSZ nie ma żadnej potwierdzonej informacji o Polakach poszkodowanych w serii wybuchów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3dmyjn

ycipk-3dmyjn
ycipk-3dmyjn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów