Trwa ładowanie...

Wiceszef MON Bartosz Kownacki: to jest kompromitacja i pokaz klasy Francuzów

• Bartosz Kownacki: ws. Caracali to my możemy wytoczyć powództwo • Wiceszef MON: strona francuska zwodziła nas w złej wierze • "Ci ludzie uczyli się od nas jeść widelcem"
Share
Bartosz Kownacki
Bartosz KownackiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1x3yv8

- Przetarg jest jedną z procedur, którą można zgodnie z prawem zrealizować. Postępujemy zgodnie z obowiązującym również w UE prawem. Jesteśmy przygotowani, że w tej sprawie, to my możemy wytoczyć powództwo. W naszej ocenie, to strona francuska negocjowała przez ostatnie 10 miesięcy w złej wierze, zwodząc nas - powiedział w programie „Jeden na jeden” wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Negocjacje prowadziło Ministerstwo Rozwoju. Gwarancje offsetowe nie były korzystne dla strony polskiej. To rząd polski decyduje o tym, co jest podstawowym interesem bezpieczeństwa państwa, a nie biznesmeni francuscy. Rząd stwierdził, że dalej tych negocjacji nie ma co prowadzić, ale nikt tych negocjacji nie zrywał. Po prostu były wielomiliardowe rozbieżności i to powodowało, że nie można było znaleźć porozumienia - mówił wiceszef MON.

- Sprawa targów EURONAVAL to jest kompromitacja i pokaz klasy Francuzów - kiedyś nas zapraszali teraz nas wypraszają. Ci ludzie uczyli się od nas jeść widelcem - powiedział Bartosz Kownacki w TVN24.

d1x3yv8

Podziel się opinią

Share
d1x3yv8
d1x3yv8
Więcej tematów