Trwa ładowanie...

Wiceprezydent Warszawy o paradzie równości. "Geje i lesbijki są stały się głównym problem rządu"

Paweł Rabiej uważa, że to co się dzieje wokół parady równości ma niewiele wspólnego z szacunkiem dla drugiego człowieka. - Po podpisaniu deklaracji LGBT rozpętała się kulturowa wojna - mówi. - To ostry spór za który odpowiedzialny jest Rafał Trzaskowski - ripostuje Sebastian Kaleta.
Share
Paweł Rabiej przekonuje, że Polska jest na szarym końcu poszanowania praw  dla osób LGBT
Paweł Rabiej przekonuje, że Polska jest na szarym końcu poszanowania praw dla osób LGBTŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d4m3he2

- Parady równości są dla każdego. Zarówno osób homoseksualnych, jak i wierzących. Promują przede wszystkim wolność i miłość. To, co się dzieje wokół nich, ma niewiele wspólnego z szacunkiem dla drugiego człowieka. Mam wrażenie, że po podpisaniu deklaracji LGBT rozpętała się kulturowa wojna - powiedział Paweł Rabiej na antenie Polsat News.

Wiceprezydentowi Warszawy odpowiedział nowo wybrany wiceminister sprawiedliwości. - To jest ostry spór, którego źródłem są Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej. Sami stworzyli ten twór. Prezydent Warszawy siłą promuje skrajnie ideologicznie postawy. Od dwóch dni nie ma jego reakcji. Sytuacja osób homoseksualnych nie jest problemem w stolicy - uważa Sebastian Kaleta.

d4m3he2

Rabiej przekonywał, że Polska jest na szarym końcu pod względem poszanowania praw dla osób LGBT. - Parada była świetna. Nie każdy powinien brać w niej udział, ale nie może zabraknąć szacunku dla praw człowieka. W pierwszej kolejności trzeba zająć się problemem osób najbardziej wykluczonych - tłumaczył.

- Narzucenie pewnych programów nie jest dobre dla rodziny. My tego nie robimy. Dziwi mnie, że władze Warszawy nie były w stanie wycofać patronatu. We Wrocławiu mieliśmy atak na księdza, który jest wynikiem nagonki na kościół. Osoby o innej orientacji nie boją się wyjść na ulicę, a księża mają taki problem. W dyskusji publicznej prowadzone są antyklerykalne narracje - odpowiedział Kaleta.

Zobacz także: „Tęczowa msza” na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m3he2

Podziel się opinią

Share
d4m3he2
d4m3he2
Więcej tematów