Trwa ładowanie...

Wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oddała się do dyspozycji Rafalskiej. Składa samokrytykę

- Ta wersja projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego - powiedziała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. Jako jego autorka oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej.
Share
Elżbieta Bojanowska przyznała, że projekt jest nie do zaakceptowania
Elżbieta Bojanowska przyznała, że projekt jest nie do zaakceptowaniaŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1zy3k7

- Ta wersja projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Zawsze naszym celem była troska o rodzinę - powiedziała Elżbieta Bojanowska. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że oddaje się do dyspozycji minister Elżbiety Rafalskiej.

Bojanowska była odpowiedzialna za przygotowanie projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ale dokument został zwrócony autorom "w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów" - wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Gdy projekt pojawił się na stronie Rządowego Centrum Legislacji, w sieci zawrzało. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych zmian było założenie, że o przemocy można byłoby mówić dopiero w przypadku powtarzających się aktów agresji.

d1zy3k7

"Każdy akt przemocy domowej - ten 'jednorazowy', i ten powtarzający się - musi być traktowany stanowczo i jednoznacznie. Ofiary są często zastraszane, dlatego 'Niebieska Karta' ma bronić praw osoby, której dotknęła krzywda. Ofiary przemocy muszą czuć, że państwo stoi po ich stronie" - podkreślił na Twitterze premier.

Zobacz także: Wrócisz z emerytury? Pawlak zdradza, co zamierza zrobić

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów