Trwa ładowanie...

Wiceminister się skompromitował, wywiad zniknął ze strony regionalnej rozgłośni Polskiego Radia

Piątkowa audycja "Gość Radia Zachód" z udziałem wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego zniknęła ze strony internetowej regionalnej rozgłośni Polskiego Radia. Polityk w wywiadzie mówił o katastrofie ekologicznej w Odrze i przekonywał, że na określonym odcinku wędkarze mogą łowić ryby, a "mieszkańcy mogą wejść do wody". Tego samego dnia wojewodowie wydali zakaz wchodzenia do rzeki w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim.

Wywiad z wiceministrem infrastruktury Grzegorzem Witkowskim zniknął ze strony Radia ZachódWywiad z wiceministrem infrastruktury Grzegorzem Witkowskim zniknął ze strony Radia ZachódŹródło: PAP, fot: Lech Muszyński
d3hbepe
d3hbepe

Radio Zachód dotychczas nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące powodów usunięcia rozmowy z wiceministrem infrastruktury Grzegorzem Witkowskim. Wywiad dotyczył katastrofy ekologicznej w Odrze i jeszcze w piątkowe przedpołudnie można było go znaleźć na stronie internetowej regionalnej rozgłośni Polskiego Radia. - Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, z ręką na sercu wszystkim wędkarzom poniżej Cigacic, że spokojnie mogą łowić ryby, a mieszkańcy mogą spokojnie wejść do Odry. Odra nie jest w takim stopniu zanieczyszczona, jak mówią aktywiści – mówił z przekonaniem polityk.

Wypowiedź Witkowskiego wzbudziła potężne kontrowersje. Polityk już w czwartek deklarował, że wejdzie do rzeki, a dzień później utrzymywał podobną narrację, twierdząc, że według jego wstępnych informacji "nie doszło aż do takiej skali, o jakiej mówią wszyscy aktywiści". Nie wiadomo, na czym opierał swoje przekonanie, bo jednocześnie podkreślał, że służby nie mają pełnych wyników badań. Obie wypowiedzi wiceministra nie spodobały się władzom PiS, bo już w piątek wiceminister klimatu Jacek Ozdoba w rozmowie z Wirtualną Polską odradzał korzystanie z Odry, a po południu wojewodowie wydali zakaz korzystania z rzeki w trzech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak teraz wygląda Odra. Lepiej się nie zbliżać. Alert ws. wody pitnej

Redakcję Radia Zachód zapytaliśmy w środę m.in. o to, czy usunięcia rozmowy domagali się politycy i czy powodem jest wypowiedź, którą politycy opozycji uważają za kompromitującą. Do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania. Samorządowcy zrzeszeni w ruchu "Tak! Dla Polski" wciąż domagają się dymisji Witkowskiego. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w odpowiedzi na pytania o odpowiedzialność swojego podwładnego przyznał jedynie, że deklaracja wejścia do rzeki "to była niefortunna wypowiedź, która nie powinna mieć miejsca".

Wywiad z wiceministrem infrastruktury zniknął ze strony Radia Zachód Radio Zachód
Wywiad z wiceministrem infrastruktury zniknął ze strony Radia ZachódŹródło: Radio Zachód, fot: Screen

Obecnie po rozmowie z wiceministrem infrastruktury pozostał tylko ślad w zarchiwizowanej wersji strony internetowej. Plik audio został jednak usunięty. "Bardzo przepraszamy. Pracujemy właśnie nad stroną, którą chcesz odwiedzić i jest ona chwilowo niedostępna. Zapraszamy tu wkrótce" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hbepe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hbepe
Więcej tematów