Trwa ładowanie...

Wiceminister obrony: od jesieni będą nowe samoloty dla VIP-ów

Najważniejsze osoby w państwie będą mogły korzystać od jesieni z nowych samolotów. Wiceminister obrony Bartosz Kownacki mówił w TVP Info, że maszyny dla VIP-ów będą w Polsce już w czerwcu, a więc nieco wcześniej niż zakładano. Kiedy maszyny zostaną wprowadzone do rejestru samolotów wojskowych, kolejnym krokiem będzie przeszkolenie pilotów. Gdy wylatają odpowiednią liczbę godzin, jesienią tego roku Gulfstreamy przewiozą pierwszych VIP-ów.

Share
Wiceminister obrony: od jesieni będą nowe samoloty dla VIP-ów
Źródło: WP
d4c5u2q

Ministerstwo Obrony Narodowej w październiku wybrało mały samolot dla VIP-ów To maszyna Gulfstream G-550 amerykańskiego koncernu General Dynamics.

Bartosz Kownacki mówił też, że obecnie VIPy, w tym premier, mają uprawnienia do przelotów CASĄ jako pasażerowie. Przyznał, że szefowa rządu lata samolotem transportowym - zamiast w takich warunkach, w jakich powinna. - To wina zaniedbań poprzedników - dodał. Wiceminister powiedział, że CASA jest samolotem transportowym i trudno powiedzieć, że jest on przystosowany do przewozu VIP-ów. - Warunki w takim samolocie są - jak zaznaczył Bartosz Kownacki - mało komfortowe.

d4c5u2q

- Gdyby Polska miała odpowiednią flotę lotniczą, to nie dochodziłoby do takich sytuacji - dodał wiceminister obrony. Teraz - jak powiedział - rząd w ekspresowym tempie przeprowadza przetargi na zakup samolotów dla najważniejszych osób w państwie.

To, że premier Beata Szydło lata CASĄ wyszło na jaw przy okazji wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu. Jak ujawniliśmy w poniedziałek, w dniu wypadku szefowa rządu leciała takim samolotem z Warszawy do Krakowa.

We wtorek Beata Szydło zapewniła, że jej przelot do Balic odbył się zgodnie z wszelkimi wymaganymi procedurami, m.in z instrukcją HEAD. To przepisy regulujące przewozy najważniejszych osób w państwie.

d4c5u2q

Podziel się opinią

Share
d4c5u2q
d4c5u2q
Więcej tematów