Trwa ładowanie...
pis

Wiceminister Jaki tak zdenerwował senatorów PiS, że... zagłosowali razem z PO

Wspólne głosowanie przedstawicieli PiS i PO nie zdarza się często. Tym razem miało jednak miejsce w Senacie. Co ciekawe, przyczynił się do tego polityk PiS - wiceminister Patryk Jaki.

Share
Wiceminister Jaki tak zdenerwował senatorów PiS, że... zagłosowali razem z PO
Źródło: Slawomir Kaminski/Agencja Gazeta
d3ay18u

Senatorowie zajmowali się ostatnio m.in. ustawą o komornikach."Projekt ustawy nie budził kontrowersji, ale tylko do momentu, gdy na mównicę wszedł wiceminister Jaki" - poinformował marszałek Bogdan Borusewicz.

Poświęcił on nietypowej sytuacji wpis na Facebooku. "Oświadczył on [Patryk Jaki - red.], że rząd przygotowuje kompleksową ustawę o komornikach i zażądał odrzucenie projektu. Na to z ław pisowskich podniosły się okrzyki, że na posiedzeniu komisji przedstawicieli ministerstwa sprawiedliwości poparł zmiany. W odpowiedzi Jaki oświadczył, że to on decyduje, a nie ktokolwiek z ministerstwa i żąda odrzucenia ustawy. Z powodu tego oświadczenia, wygłoszonego w dość arogancki sposób, część senatorów PiS zagłosowała wspólnie z senatorami PO za odrzuceniem wniosku Jakiego i uchwaliła nową ustawę o komornikach. Teraz trafi ona pod obrady Sejmu" (pisownia oryginalna) - czytamy.

d3ay18u

Podziel się opinią

Share
d3ay18u
d3ay18u
Więcej tematów