Trwa ładowanie...

WHO alarmuje. 100 tysięcy ofiar COVID-19 do końca igrzysk

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus spotkał się z członkami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Tokio. Alarmował, że pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Według niego od dziś do 8 sierpnia, czyli do końca igrzysk w Japonii, na koronawirusa może umrzeć na świecie nawet 100 tys. osób.

Share
WHO alarmuje. 100 tys. ofiar COVID-19 w trakcie igrzysk
WHO alarmuje. 100 tys. ofiar COVID-19 w trakcie igrzyskŹródło: East News
d3o2tey

Szef Światowej Organizacji Zdrowia przestrzegł przed nadmiernym optymizmem w patrzeniu na to, co się dzieje na świecie w związku COVID-19. Mimo że wiele krajów znosi restrykcje to - jak powiedział - "pandemia jest testem, który świat oblewa".

Dodał, że ci, którzy sądzą, iż koronawirus został pokonany, sugerując się przy tym jedynie spadającą liczbą nowych zakażeń w swoim kraju, "żyją złudzeniami".

d3o2tey

Ghebreyesus przytoczył też w dane, z których wynika, że aż 75 proc. szczepionek wyprodukowanych na całym świecie, trafia zaledwie do 10 państw. Tą dysproporcję szef WHO nazwał "straszliwą niesprawiedliwością".

Zobacz też: Danuta Kozakiewicz dyrektorka szkoły podstawowej skrytykowała cnoty niewieście proponowane przez ministra Czarnka.

WHO: to od świata zależy, kiedy skończy się pandemia

Zaapelował ponadto do władz wszystkich krajów, aby zrobiły wszystko, by do połowy 2022 roku preparat przeciw COVID-19 przyjęło przynajmniej 70 proc. społeczeństwa.

d3o2tey

- Pandemia skończy się, gdy świat zdecyduje się, aby ją skończyć. To jest w naszych rękach - oświadczył.

Zobacz też:

d3o2tey

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o2tey

Podziel się opinią

Share
d3o2tey
d3o2tey
Więcej tematów