Trwa ładowanie...

Węgry chcą utworzenia telewizji wyszehradzkiej

• Węgry chcą utworzenia wspólnego kanału telewizyjnego Grupy Wyszehradzkiej
• O planach węgierskiego rządu poinformowano we wtorkowym numerze Monitora Węgierskiego

Węgry chcą utworzenia telewizji wyszehradzkiejŹródło: PAP/EPA, fot: J.J. GUILLEN
d1h03vm
d1h03vm

W opatrzonym parafą premiera Viktora Orbana postanowieniu rządu napisano, iż rząd jest zdecydowany i zgadza się, by w ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej powołać wspólny kanał telewizyjny.

Propozycja stworzenia wspólnej telewizji Grupy Wyszehradzkiej padła podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy na początku września.

Prezes TVP Jacek Kurski poprosił wówczas premierów V4 o odniesienie się do pomysłu utworzenia wspólnej, anglojęzycznej telewizji, która - jak zaznaczył - miałaby przedstawiać punkt widzenia oraz promować kulturę, przyrodę krajów V4.

Optymistycznie do tego pomysłu odniosła się premier Beata Szydło. Powiedziała, że w ramach reform UE jest potrzebna nowa forma komunikacji i ten pomysł wpisuje się w to. - Prezes Kurski to człowiek, który pokonuje wszystkie przeszkody i za dwa lata, a może wcześniej tę telewizję otworzy - powiedziała.

d1h03vm

Orban przypomniał wtedy, że jest szefem rządu od 11 lat, i wyraził żal, że taka telewizja nie powstała szybciej. - Czekam na numer konta, na które trzeba wpłacić składkę - powiedział.

Premier Czech Bohuslav Sobotka zadeklarował, że jeśli taki projekt zostanie uzgodniony przez państwa V4, to jego kraj się do niego włączy. Premier Słowacji Robert Fico powiedział zaś, że to dobry pomysł, ale zaznaczył, że "diabeł tkwi w szczegółach".

d1h03vm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h03vm
Więcej tematów