Trwa ładowanie...
d3x0avm

We Francji aresztowano byłego ministra obrony Gruzji

Były minister obrony Gruzji Dawid Kezeraszwili, poszukiwany przez władze swego kraju za korupcję, został aresztowany we Francji - poinformował minister spraw wewnętrznych Gruzji Irakli Garibaszwili.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Kezeraszwili
Dawid Kezeraszwili (AFP, Fot: Attila Kisbenedek)
d3x0avm

- Kezeraszwilego zatrzymano w poniedziałek. Obecnie znajduje się w Aix-en-Provence (w południowo-wschodniej Francji) - powiedział przedstawiciel gruzińskich władz. Wyjaśnił, że Gruzja ma 14 dni na dostarczenie dokumentów koniecznych do złożenia wniosku o ekstradycję.

Dochodzenie w sprawie Kezeraszwilego to jedno z postępowań przeciwko sojusznikom ustępującego prezydenta Micheila Saakaszwilego, które wszczęto po porażce jego partii w wyborach parlamentarnych w październiku 2012 roku. Wybory wygrała koalicja Gruzińskie Marzenie utworzona przez miliardera Bidzinę Iwaniszwilego, który został premierem.

Saakaszwili, który ustąpi po wyborach prezydenckich wyznaczonych na 27 października, uważa, że te dochodzenia wobec jego dawnych sojuszników to polowanie na czarownice.

Członkowie partii Saakaszwilego Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN), która obecnie jest w opozycji, niejednokrotnie obwiniali nowe władze o szykany polityczne. Rządzące Gruzińskie Marzenie odrzuca te oskarżenia i twierdzi, że "w kraju trwa proces przywracania sprawiedliwości".

d3x0avm

Podziel się opinią

Share
d3x0avm
d3x0avm
Więcej tematów