Trwa ładowanie...

Wdowa po Szmajdzińskim wystartuje w wyborach

SLD postawiło na wdowę po tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem Jerzym Szmajdzińskim. Małgorzata Szmajdzińska będzie prawdopodobnie "jedynką" na liście samorządowej wspólnego okręgu Ursynów-Wilanów.

Wdowa po Szmajdzińskim wystartuje w wyborachŹródło: PAP, fot: Grzegorz Hawałej
d47toms
d47toms

- Od razu powiem jedną ważną rzecz - zastrzega Szmajdzińska w rozmowie z serwisem Politykier.pl. - To nie ma żadnego związku z tym, co się stało w kwietniu. Decyzja o tym, że będę kandydowała po raz kolejny, została podjęta nieoficjalnie znacznie wcześniej. Rozmowy na ten temat również toczyły się znacznie wcześniej - mówi Szmajdzińska.

Wdowa po tragicznie zmarłym polityku SLD przyznaje, że długo zastanawiała się, czy wystartować w wyborach. - Myślę, że jest to jednak dobra decyzja z mojej strony. Wydaje mi się, że nie powinnam się zamykać na to, co zawsze chciałam robić - tłumaczy. Szmajdzińska przyznaje, że wpływ na decyzję "startować, czy nie" mieli jej najbliżsi. - Zaakceptowały to moje dzieci. A to jest teraz dla mnie najważniejsza rzecz na świecie. Zresztą wiele osób mówiło mi, żebym z tego nie rezygnowała - argumentuje.

Szmajdzińska kandydowała w wyborach samorządowych 4 lata temu. Zdobyła wtedy prawie 2,5 tysiąca głosów. Ale to nie wystarczyło, żeby zostać radną. Czy tym razem się uda? Przekonany jest o tym rzecznik SLD Tomasz Kalita. - Pani Szmajdzińska jest osobą aktywnie działającą społecznie. Każdy kto ją zna wie, że to bardzo miła, sympatyczna i otwarta osoba. Byłaby naprawdę świetnym radnym - zachwala w rozmowie z Politykierem Kalita.

Poza Szmajdzińską propozycje startu z list SLD dostali też Krystian Legierski (obrońca praw mniejszości seksualnych) i Alicja Tysiąc.

Marek Grabski, Politykier.pl

Zobacz także: SLD przypomniało sobie o Leninie?

d47toms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47toms
Więcej tematów