Trwa ładowanie...

Wciąż niebezpiecznie w sieci

Choć firmy wydają miliony złotych na zabezpieczenia komputerów, to niemal każda z nich odnotowuje rocznie kilkadziesiąt incydentów zagrażających bezpieczeństwu systemów komputerowych - informuje w sobotnim wydaniu "Gazeta Polska Codziennie".

Wciąż niebezpiecznie w sieciŹródło: Shutterstock.com
d1pdpr6
d1pdpr6

Z najnowszego raportu firmy PwC "Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji" wynika, że w 96 proc. średnich i dużych przedsiębiorstwach działających w Polsce w ostatnich 12 miesiącach doszło do ponad 50 cyberataków. W wypadku dwóch trzecich firm liczba tego typu zdarzeń była większa niż 500.

Aby temu zapobiec, polskie firmy przeznaczają znaczne pieniądze na ochronę swoich internetowych zasobów. W 48 proc. przedsiębiorstw wydatki te są większe niż 1 mln zł, a w ponad połowie wynoszą od 0,5 do 1 mln zł.

Okazuje się, że największym zagrożeniem dla firm pozostają pracownicy. W 79 proc. wypadków wykrytych incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji ich źródłem były osoby aktualnie zatrudnione w firmie, natomiast 62 proc. stanowiły ataki hakerskie.

d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj