Trwa ładowanie...

Ważne spotkanie w Kancelarii Premiera. Michał Dworczyk przyjmuje posłów opozycji

- Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaprosił mnie i Dariusza Jońskiego na spotkanie ws. działań w związku z pandemią COVID-19. Wcześniej zapowiedzieliśmy interwencje poselskie w KPRM - mówi Wirtualnej Polsce poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba.
Share
Dariusz Joński i Michał Szczerba
Dariusz Joński i Michał SzczerbaŹródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS
d3i5dyp

Dariusz Joński i Michał Szczerba przyjechali do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tuż przed godz. 9:00. To pierwszy raz od dawna, by szef KPRM, a jednocześnie rządowy pełnomocnik ds. narodowego programu szczepień zapraszał na poufne rozmowy polityków opozycji - i to tych, którzy od początku pandemii w obóz władzy uderzają najmocniej.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku to właśnie posłowie Szczerba i Joński ujawnili sprawę "respiratorów widmo" od handlarza bronią, zakup bezużytecznych masek za miliony złotych i przyłbic od instruktora narciarstwa czy wielomilionowe dotacje z NCBR dla firm związanych z rodziną byłego ministra zdrowia. Teraz politycy kontrolują finanse Szpitala Narodowego, który był inicjatywą ministra Michała Dworczyka.

System szczepień pod lupą. Będzie komisja śledcza?

Spotkanie w KPRM ma związek z interwencjami poselskimi, które Szczerba i Joński od kilku miesięcy prowadzą ws. organizacji walki z pandemią. - To sprawiło, że jesteśmy naturalnymi kandydatami do zasiadania w komisji śledczej ws. systemu szczepień w Polsce, której powołania się domagamy - mówi Wirtualnej Polsce Michał Szczerba.

d3i5dyp

Politycy KO w ramach interwencji poselskich wielokrotnie wizytowali m.in. resort zdrowia, pytając o testy na koronawirusa, respiratory, szpitale tymczasowe, a ostatnio szczepienia.

Rozmowa w czwartek w Kancelarii Premiera ma dotyczyć organizacji walki z pandemią, w szczególności w zakresie budowy szpitali tymczasowych i szczepień przeciwko COVID-19. O szczegółach rozmowy będziemy informować w Wirtualnej Polsce.

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i5dyp

Podziel się opinią

Share
d3i5dyp
d3i5dyp
Więcej tematów