Trwa ładowanie...

Ważna deklaracja Trumpa ws. wojny na Ukrainie. "Zawsze będziemy stać ramię w ramię"

Prezydent USA złożył Ukraińcom życzenia z okazji zbliżającej się 27. rocznicy odzyskania niepodległości. - Stany Zjednoczone zawsze będą stały ramię w ramię z Ukrainą - oświadczył Donald Trump.

Share
Ważna deklaracja Trumpa ws. wojny na Ukrainie. "Zawsze będziemy stać ramię w ramię"
Źródło: East News
d1o3jpf

"Pamiętajcie proszę, że Stany Zjednoczone zawsze będą stały przy Ukrainie w czasie, gdy broni ona swojej niepodległości i integralności terytorialnej w ramach międzynarodowo uznanych granic" - napisał w depeszy do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Donald Trump podkreślił, że Ukraińcy powinni być dumni z osiągnięć swojego narodu. Zaznaczył, że Ukraina "od czterech lat mężnie przeciwstawia się rosyjskiej agresji", a tamtejsze społeczeństwo obywatelskie i gospodarka dynamicznie się rozwijają. Pochwalił także ukraińskie siły zbrojne, które, jego zdaniem, są "silne jak nigdy dotąd".

Prezydent Stanów Zjednoczonych zadeklarował, że jego kraj nadal będzie wspierał Ukrainę we wzmacnianiu instytucji demokratycznych, praworządności, w walce z korupcją oraz rozwoju gospodarczym.

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Stosunek USA do aneksji Krymu przez Rosję wciąż pozostaje niejasny. Pod koniec czerwca deklarował, że "być może uzna" roszczenia terytorialne Kremla. Niespełna dwa tygodnie później zapewnił jednak, że gdyby był prezydentem USA w 2014 roku, kiedy doszło do eskalacji konfliktu, "nie dopuściłby" do aneksji Krymu. We wtorek oznajmił natomiast, że "sprawa rozwiązania konfliktu na Ukrainie została wstrzymana".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o3jpf

Podziel się opinią

Share
d1o3jpf
d1o3jpf
Więcej tematów