Trwa ładowanie...
d3r59kr

Donald Trump: sankcje na Rosję mogą być zniesione. Moskwa czeka na konkrety

Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że sankcje mogą zostać zniesione, ale to zależy od strony rosyjskiej. Wszystko ma zależeć od współpracy pomiędzy Moskwą i Waszyngtonem w kluczowych kwestiach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do wypowiedzi Donalda Trumpa odniósł się już rzecznik Kremla
Do wypowiedzi Donalda Trumpa odniósł się już rzecznik Kremla (PAP, Fot: JIM LO SCALZO)
d3r59kr

Donald Trump w wywiadzie z agencją Reuters powiedział, że kluczowe dla zniesienia sankcji są współpraca w Syrii, sprawa Ukrainy czy "wiele innych rzeczy". Jednocześnie zaznaczył, że na razie nie zakłada zniesienia sankcji na Rosję. Również o taką możliwość nie pytał Donalda Trumpa Władimir Putin.

Do wypowiedzi Donalda Trumpa odniósł się już rzecznik Kremla. – Przyjmujemy z zadowoleniem stwierdzenie o chęci współpracy. Jednak jeszcze bardziej zadowoliłyby bardziej konkretne działania – cytuje Dmitrija Pieskowa agencja TASS. Dodał też, że sprawa rozwiązania konfliktu na Ukrainie została wstrzymana. Rzecznik Kremla oskarżył o to władze w Kijowie.

Zachód w związku z aneksją Krymu i wybuchem konfliktu w Donbasie nałożył na Rosję sankcje. Warunkiem ich zniesienia jest realizacja porozumień mińskich oraz wpłynięcie przez Moskwę na prorosyjskich separatystów rządzących w obwodach donieckim i Ługańskim.

d3r59kr

Zobacz też: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów