Trwa ładowanie...

USA nakłada kolejne sankcje na Rosję. Tym razem za Skripala

USA zapowiedziało nałożenie sankcji na Rosję w związku z otruciem Siergieja Skripala. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami za atak chemiczny na byłym agencie i jego córce odpowiada Moskwa. Pomiędzy zachodem i Rosją utworzył się poważny konflikt.

Share
USA nakłada kolejne sankcje na Rosję. Tym razem za Skripala
Źródło: East News, fot: Heikki Saukkomaa
d2ohxrv

Władze Stanów Zjednoczonych ustaliły, że faktycznym sprawcą ataku bronią chemiczną na byłym agencie Siergieju Skripalu jest Rosja. W związku z tymi ustaleniami rząd amerykański postanowił o nałożeniu kolejnych sankcji. Wejdą one w życie w okolicach 22 sierpnia.

Zgodnie z nowo nałożonymi sankcjami obowiązywać będzie zakazu zezwoleń na eksport do Rosji "dóbr o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego" - poinformowały zagraniczne media.

Jeśli na Rosję, wprowadzone sankcje nie zadziałają, i jeśli w przyszłości również użyje broni chemicznej, to Stany Zjednoczone wprowadzą kolejne ograniczenia. W takim przypadku druga sankcja ma dotyczyć "obniżenia rangi stosunków dyplomatycznych, zawieszenie lotów Aerofłotu do USA oraz obniżenia prawie całego eksportu i importu".

d2ohxrv

Senator Rand Paul przekazał Putinowi list od Donalda Trumpa. W dokumencie amerykański prezydent podkreślał, jak ważna jest współpraca obu państw na wielu płaszczyznach.

Były rosyjski agent Siergiej Skripal

Siergiej Skripal jest byłym oficerem wywiadu Moskwy, ale przeszedł na drugą stronę i przekazał Brytyjczykom z MI6 dane na temat agentów Moskwy na Zachodzie. Już w latach 90. ubiegłego wieku miał przekazywać brytyjskiemu wywiadowi informacje na temat działań szpiegowskich Moskwy w krajach zachodnich. Ujawnił m.in. tożsamość rosyjskich agentów.

On i jego córka zostali otruci w centrum handlowym Maltings w Salisbury w południowej Anglii. Sprawcami ataku było dwóch Rosjan, którzy po przeprowadzeniu napadu, uciekli na Zachód. Putin odmówił dwukrotnie wydania sprawców.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ohxrv

Podziel się opinią

Share
d2ohxrv
d2ohxrv
Więcej tematów