Trwa ładowanie...

Waszczykowski: opinie Tomasza Lisa mnie nie interesują

Wciąż nie milkną echa kontrowersyjnego wpisu Tomasza Lisa na Twitterze, który nazwał szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego "tchórzem". - Minister Spraw Zagranicznych komentuje sprawy międzynarodowe, a nie wypowiedzi dziennikarzy. Tym bardziej Tomasza Lisa, którego opinie mnie nie interesują - powiedział WP Witold Waszczykowski pytany o wpis redaktora naczelnego "Newsweeka".
Share
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4du48e

Całe zamieszanie rozpoczęło się po tym, jak Witold Waszczykowski w programie "Jeden na jeden" w TVN24 uzasadnił odwołanie szefów służb cywilnych ABW i Agencji Wywiadu, a także Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - Każda minuta funkcjonowania tych osób na tym stanowisku była większym zagrożeniem niż to zagrożenie, które płynie spoza Polski - ocenił szef MSZ.

Wypowiedź ministra skomentował na Twitterze Tomasz Lis, zamieszczając opinię w ostrej formie:

Redaktor naczelny "Newsweeka" nawiązał tym samym do wypowiedzi Waszczykowskiego z października 2010 roku, gdy w ataku na pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi zginął Marek Rosiak. Waszczykowski, który kandydował wówczas na na prezydenta Łodzi, powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej: "Nie zabijajcie nas. Chcemy pracować dla dobra demokratycznej Polski".

d4du48e

Wirtualna Polska poprosiła szefa MSZ o komentarz do kontrowersyjnego wpisu Tomasza Lisa.

- Minister Spraw Zagranicznych komentuje sprawy międzynarodowe, a nie wypowiedzi dziennikarzy. Tym bardziej Tomasza Lisa, którego opinie mnie nie interesują - odpowiedział WP Witold Waszczykowski.

Sprawą wpisu Tomasza Lisa zajmie się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. - Konkretne działania organu mają być znane po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy - poinformowała redakcję Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRIT.

d4du48e

Podziel się opinią

Share
d4du48e
d4du48e
Więcej tematów