Trwa ładowanie...
d3dc00k

Waszczykowski: liczymy na pomoc USA ws. odzyskania wraku tupolewa

- Liczymy na pomoc polityczną USA ws. odzyskania wraku tupolewa, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję - powiedział w czwartkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waszczykowski: liczymy na pomoc USA ws. odzyskania wraku tupolewa
(PAP)
d3dc00k

Szef MSZ poinformował na łamach gazety, że najbliższa okazja na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem to szczyt NATO 25 maja w Brukseli.

- Kolejna okazja będzie w Polsce we Wrocławiu podczas konferencji Atlantic Council. Może prezydent Trump pojedzie również do Żagania, gdzie odwiedzi brygadę amerykańską. Ma wiele pretekstów do wizyty w Polsce - powiedział Waszczykowski.

Minister pytany o to, czy prezydent Trump pomoże Polsce w odzyskaniu wraku i czarnych skrzynek tupolewa z Rosji, odpowiedział: "Liczymy na pomoc polityczną, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję. Liczymy na pomoc techniczną ekspertów amerykańskich, którzy mogliby zrobić przegląd naszych ustaleń".

- Liczymy też na pomoc prawną, bo jeśli już wszystko zawiedzie, będziemy składać skargę na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Ekspertyzy prawne z USA również by się przydały - kończy Waszczykowski.

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów