Trwa ładowanie...

"Żydzi i Amerykanie nie będą obsługiwani"!

Ratusz znów będzie szkolić z tolerancji

"Żydzi i Amerykanie nie będą obsługiwani"!
d409qbt
d409qbt

Stu właścicieli i pracowników klubów nocnych, hoteli i restauracji warszawskich zostanie jesienią przeszkolonych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "Disc-Free - miejsce wolne od dyskryminacji". W ten sposób Ratusz chce promować równe traktowanie w stołecznej przestrzeni publicznej.

Dyskryminacja jest stale obecna w warszawskim życiu publicznym. Najwięcej skarg wpływa na selekcjonerów w klubach, którzy stale stosują dyskryminacyjne praktyki. W jednym z nich zdarzyło się że* selekcjoner zabronił wejścia chłopakowi po chemioterapii, ponieważ nie miał on włosów.*

Inny przykład: jeden z hoteli podawał niedawno informację, że nie będzie obsługiwał Żydów i Amerykanów. Jako powód podawano, że przedstawiciele tych narodowości mają tendencje do awanturowania się. Na złe traktowanie zwracają uwagę Romowie i obywatele byłej Jugosławii. Problemy ze znalezieniem miejsca w restauracji mają także matki z małymi dziećmi. W lokalach nie ma miejsc dla wózków, a łazienki nie są przystosowane dla maluchów.

Celem projektu jest właśnie przeciwdziałanie zjawisku dyskryminacji ze względu na pochodzenie narodowe, etniczne, płeć, orientację seksualną, religię, niepełnosprawność oraz wiek w dostępie do usług świadczonych w branży hotelarskiej, gastronomicznej i rozrywkowej na terenie Warszawy.

d409qbt

Szkolenie dla restauratorów i hotelarzy organizuje stowarzyszenie Pro Humanum. Będzie ono zawierało również praktyczne warsztaty, które pozwolą kontrolować tendencje do dyskryminowania. Efektem szkoleń mają być tytuły "Disc Free" przyznawane restauracjom i hotelom. Tytuł może zostać umieszczony na stronach internetowych i na ścianach lokali.

Pojawił się również projekt, by w przyszłości w umowach najmu lokali zawieranych z miastem miałyby się znaleźć specjalne zapisy dotyczące niestosowania praktyk dyskryminacyjnych.

Zainteresowanych szczegółami akcji zapraszamy TUTAJ .

d409qbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d409qbt
Więcej tematów