Trwa ładowanie...

ZTM uczy pasażerów kultury!

Rusza kampania "Obywatelu, nie stój murem"

ZTM uczy pasażerów kultury!
d4ndjce
d4ndjce

Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadził ostatnio sondę wśród pasażerów. Zapytano ich m.in. o to, co najbardziej przeszkadza w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak się okazuje, ponad 50 procent ankietowanych wkurza blokowanie wyjścia z pojazdu. 20,61 proc. najbardziej przeszkadza głośna muzyki z telefonów i kiepskich słuchawek. Prawie 20 procent wskazało na głośne rozmowy przez telefon komórkowy. Co ciekawe, tylko 9,27 proc. ankietowanym przeszkadza nieustępowanie miejsca osobom starszym, niepełnosprawnym lub kobietom w ciąży. O nietypowych i irytujących zachowaniach współpasażerów pisaliśmy już wcześniej

Teraz ZTM rusza z akcją, która ma uczyć kultury pasażerów. Planowane są trzy odsłony kampanii. W czwartek ruszyła pierwsza z nich, dotycząca stania przy drzwiach i blokowania wyjścia z pojazdu. W pojazdach komunikacji pojawiły się już pierwsze plakaty z hasłem akcji: "Obywatelu, nie stój murem".

"Qin Shi Huang, pierwszy cesarz Chin rozpoczął budowę Wielkiego Muru Chińskiego, osłaniając północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu. Jedną z największych podziemnych fortyfikacji Europy jest Międzyrzecki Rejon Umocniony, wybudowany w latach trzydziestych XX w. Miał stanowić barierę przed oczekiwanym atakiem armii polskiej w razie wybuchu wojny z Francją. Nie grożą nam najazdy obcych ludów w komunikacji, dlatego nie twórz fortyfikacji przed pojazdem, tylko stań z boku wejścia i poczekaj, aż wszyscy wysiądą. Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam" - możemy przeczytać na plakacie.

Za tydzień ruszy kolejna część kampanii. będzie i będzie dotyczyć głośnego słuchania muzyki i głośnych rozmów przez telefon. 25 października rozpocznie się trzecia odsłona, która będzie zwracać uwagę na nieustępowanie miejsca potrzebującym.

d4ndjce

Co Was najbardziej wkurza w komunikacji miejskiej? Zapraszamy do komentowania!

d4ndjce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ndjce
Więcej tematów