Trwa ładowanie...

Znęcał się nad kobietą 5 lat!

Wstyd przed ludźmi powstrzymywał ją przed zgłoszeniem

Znęcał się nad kobietą 5 lat!
d4aj6bj
d4aj6bj

Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa to nadal zjawiska powszechne jak jedzenie chleba. Jak podaje Amnesty International, na świecie więcej kobiet w wieku od 15 do 44 lat umiera na skutek przemocy, niż na raka, malarię czy w wypadkach drogowych. Co roku 800 tys. kobiet w Polsce doświadcza różnego rodzaju przemocy, a aż 150 z nich ginie z rąk partnerów. Niestety, spora część bitych przez mężów i partnerów kobiet latami potrafi nie mówić o tym nikomu, zaciskać zęby i wytrzymywać. Dlaczego?

Jednym z powodów jest wstyd przed ludźmi. Co ludzie powiedzą. Wytykanie palcami. Strach przed gadulstwem ludzi potrafi być większy niż ból. Tak było i w tym przypadku. Policjanci dostali powiadomienie o awanturze domowej w mieszkaniu przy ulicy Heroldów na Bielanach. Nie był to pierwszy raz gdy funkcjonariusze tu przyjeżdżali. Tyle, że wcześniej kończyło się na upomnieniach, raz nawet mężczyzna został aresztowany pod zarzutem posiadania kokainy. Na przemoc kobieta się nie skarżyła, więc policjanci odjeżdżali.

39-letni Leszek W. do tej pory tylko bił. Teraz zaczął grozić śmiercią. Nie tylko jej, ale i 7-letniemu, niepełnosprawnemu dziecku. Był niesamowicie agresywny. Zaczął rozwalać mieszkanie. Wywalone drzwi, pobite szyby. I groźba, że zabije. Nie tylko ją, ale i dziecko. Obawa przed tym, co stanie się z chorym synem zwyciężyła. Kobieta wezwała policję i tym razem zdecydowała się zeznawać.

d4aj6bj

W czasie rozmowy z policjantami wyszło na jaw, że* mężczyzna znęca się fizycznie i psychicznie się nad kobietą od pięciu lat!* 39-latek usłyszał już zarzuty i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wychodzi na to, że za jeden rok znęcania się dostaniemy rok więzienia.

Wielu mężczyzn wyładowuje swoje frustracje, niepowodzenia lub kompleksy na partnerkach. I nie dotyczy to wyłącznie rodzin patologicznych. Coraz częściej biją tzw. "białe kołnierzyki". Psychologowie twierdzą, że mężczyzna, który pobije lub choćby upokorzy słownie swoją kobietę, przez chwilę odczuwa satysfakcję. Nie odczuł jej w pracy? Musi odczuć ją w domu.

W Polsce co piąta Polka została przynajmniej raz uderzona. Najczęściej przez męża, czasem też ojca. Prawda jest taka, że przemoc wobec kobiet to zjawisko powszechne a winni są nie tylko bijący, ale każdy, kto nie reaguje wiedząc, że w tym lub innym domu dochodzi do takiej przemocy.

d4aj6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aj6bj
Więcej tematów