Trwa ładowanie...

Znamy pierwsze trasy I LOVE WARSAW!

Niedawno pisaliśmy o inicjatywie Otwartej Warszawy, która chce stworzyć turystyczny przewodnik po stolicy, zredagowany przez mieszkańców. Jury wyróżniło pierwszych autorów.

Znamy pierwsze trasy I LOVE WARSAW!
d5kuy2o
d5kuy2o

Podróż w poszukiwaniu warszawskiego designu, Praga dla średnio początkujących, promem przez Wisłę – to tylko nieliczne, wyróżnione przez jury propozycje mieszkańców, którzy wzięli udział w projekcie I LOVE WARSAW. To właśnie te trasy pojawią się w turystycznym przewodniku po stolicy.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest organizacja Otwarta Warszawa. Ich serwis internetowy pozwala zaangażować mieszkańców całego miasta po to, aby wyselekcjonować i wybrać najlepsze rozwiązania dla stolicy. W ciekawy i wciągający sposób każdy może zaangażować się i zgłosić swój kreatywny pomysł na zmianę Warszawy, a dodatkowo - zdobyć nagrodę.

W ramach nowego projektu – I LOVE WARSAW – organizatorzy zapytali mieszkańców o ich ulubione miejsca w stolicy z których można stworzyć spójną trasę turystyczną. Internauci mogą opublikować na platformie Otwartej Warszawy swoje pomysły, dodając potrzebne szczegóły: nazwę trasy, jej opis, czas trwania, informacje o tym komu można ją polecić, cechy poszczególnych punktów oraz proponowaną formę transportu.

Jury wytypowało pięć najciekawszych tras: „Architektura, sztuka, design – wszystko jest całością” zabierze nas na wycieczkę po warszawskich perełkach architektonicznych; „Praga dla średnio poczatkujących” pokaże min. praski jamnik, czyli najdłuższy blok w Polsce. Autor trasy „Temat Rzeka” namawia do skorzystania z promów, kursujących po Wiśle; „Historic Warsaw from the 21st, 20th through to the 14th Century and back” cofnie zwiedzających w czasie i pokaże jak stolica zmieniała się na przestrzeni wieków. Natomiast „Po Powiślu” rozpocznie trasę po tej nadwiślańskiej dzielnicy od zwiedzania ogrodu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

d5kuy2o

Tych pięć najciekawszych tras znajdzie się, we współtworzonym przez mieszkańców miasta, osobistym przewodniku turystycznym, a każdy z pięciu autorów tras otrzyma książkę Beaty Pawlikowskiej z autografem.

To jednak nie koniec! Jury wybierze również trzy kolejne trasy, których autorzy wystąpią w specjalnym spocie, promującym ich wycieczki w ramach I LOVE WARSAW. Wylosowani przewodnicy otrzymają także limitowaną edycję Monopoly „Warszawa Dwudziestolecie Międzywojenne”.

Więcej informacji na stronie internetowej Otwartej Warszawy .

d5kuy2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5kuy2o
Więcej tematów