Trwa ładowanie...

Zarezerwuj miejsce na statku!

Gdzie wcześniej kupić bilet na wycieczkę statkiem do Serocka lub kurs tramwajem wodnym?

Zarezerwuj miejsce na statku!
d1bx97i
d1bx97i

Pogoda dopisuje. Poziom rzeki ustabilizował się i po Wiśle znów pływają statki. Jeśli planujecie w weekend wycieczkę do Serocka bądź rejs tramwajem wodnym, to dobrze kupić bilet wcześniej. Jak to zrobić?

Jeżeli wybieramy się statkiem do Serocka wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (pawilon 2010b), od poniedziałku do czwartku, w godz. 7.00 - 20.00, a w piątki, w godz. 7.00 - 17.00. Po wpłaceniu gotówką równowartości ceny biletu, otrzymamy dokument uprawniający do zajęcia miejsca na statku. Jeśli podjęliśmy decyzję w ostatniej chwili, możemy zaryzykować wyprawę na Cypel Czerniakowski (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i spróbować kupić bilety bezpośrednio przed rejsem.

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.00. W drodze do Serocka pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w malowniczo położonym miasteczku (jednym z najstarszych na Mazowszu!). Po, mniej więcej, półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim. „Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

d1bx97i

Jeśli planujemy rejs tramwajem wodnym i chcemy mieć pewność, że wejdziemy na pokład, musimy się zgłosić do biura Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), które jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00. Bilety można również kupić na statku przed rozpoczęciem rejsu. Statek wypływa z przystanku na Cyplu Czerniakowskim o godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 i zabiera na pokład 150 pasażerów.

Trwający ponad półtorej godziny rejs to doskonała okazja do oderwania się od codziennego pędu i zgiełku miasta. Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać „dziką” Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik.

Dostępność biletów można sprawdzić w specjalnej wyszukiwarce zamieszczonej na stronie ZTM. Wystarczy wejść w zakładkę Warszawskich Linii Turystycznych o nazwie „ sprawdź miejsca ” i wybrać interesujący nas środek transportu oraz preferowaną datę podróży.* Bilet do Serocka kosztuje 36zł (ulgowy 18), a kurs tramwajem wodnym to 18 zł (ulgowy 9). Przewidziano także zniżki dla rodzin!* Zobaczcie cennik .

d1bx97i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bx97i
Więcej tematów