Zaprojektuj neon dla Warszawy!
Świecąca reklama może zostać zaprojektowana dla dowolnego miejsca lub na dowolny budynek w Warszawie.
Muzeum Neonów organizuje konkurs na nowy neon warszawski. W rywalizacji udział może wziąć każdy - zarówno osoba fizyczna jak i agencja reklamowa, instytucja czy organizacja. Świecąca reklama może zostać zaprojektowana dla dowolnego miejsca lub na dowolny budynek w Warszawie.
Skąd pomysł na taki konkurs?
Dlatego, że w tym mieście mieszka mnóstwo ludzi z całej Polski, którzy mają potencjał. Mieszkają tu, pracują, uczą się, uczestniczą w życiu stolicy. Mają też wobec niego swoje oczekiwania. Dla nich to szansa, żeby zrealizować własne niestandardowe i nieoczywiste pomysły na ocieplenie wizerunku miasta, czy urozmaicenie jego krajobrazu.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs jest skierowany zarówno do podmiotów fizycznych jak i prawnych. Do mieszkańców Warszawy (i nie tylko, do organizacji, stowarzyszeń, instytucji, agencji reklamowych, agencji PR) - do wszystkich, którzy mają pomysł na stworzenie nowej jakości działań i wydarzeń artystycznych w Warszawie.
Kto wybierze zwycięski projekt?
Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap to zgłaszanie prac, na które czekamy do 17 kwietnia włącznie. Następnie wszystkie prace zostaną przekazane jury, które wybierze 5 (pięć) najlepszych projektów. Finałową piątkę ogłosimy 6 maja. Od tego momentu, aż do 15 maja będzie można głosować na jeden projekt z finałowej piątki. Ten, który zdobędzie największą liczbę głosów publiczności, zostanie wyprodukowany.
Gdzie będzie można zobaczyć projekty neonów zgłoszone do konkursu?
W sobotę 18 maja podczas warszawskiej Nocy Muzeów zostanie otwarta specjalna wystawa pokonkursowa, prezentująca część zgłoszonych prac.
Jedyne w Polsce Muzeum Neonów chce przywrócić dawny blask stolicy. Pod koniec ubiegłego wieku świecące reklamy podbiły nasze serca. Niestety z biegiem lat zostały zapomniane. Muzeum mieszczące się przy ul. Mińskiej 25, dzięki konkursowi pragnie przywrócić modę na nietypowe, kolorowe symbole Warszawy i ocalić je od zapomnienia.
Regulamin konkursu znajdziemy TUTAJ . Tematyka konkursu luźna. Neon może być klasyczną, może być dziełem sztuki. O tym kto zwycięży zdecydują warszawiacy w głosowaniu internetowym oraz profesjonalne jury. Firma RWE Polska SA sfinansuje produkcję neonu. Ponadto zwycięzca konkursu dostanie nagrodę wysokości 2 tys. zł.
Wszelkie szczegóły konkursu znajdziemy na STRONIE muzeum.