Trwa ładowanie...

Zapadła się ul. Targowa! Są ewakuacje!

Duża wyrwa w ulicy na budowie metra! Utrudnienia w komunikacji AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]

Zapadła się ul. Targowa! Są ewakuacje!
d2paw1f
d2paw1f

*Aktualizacja* Decyzją inspektora nadzoru budowlanego mieszkańcy ewakuowanych budynków przy ul. Targowej wrócili do swoich mieszkań. - poinformował UM Warszawa.

Przy przejściu dla pieszych na ulicy Targowej, na odcinku między Ząbkowską i Kijowską zapadł się fragment ziemi nad budowanym tunelem II linii metra. Ewakuowane są pobliskie budynki. Targowa na tym odcinku jest nieprzejezdna. Jak nas poinformował kpt. Michał Konopka z warszawskiej Straży Pożarnej, niewielki fragment ulicy w kierunku Dworca Wileńskiego zawalił się i podjęto decyzję o ewakuacji trzech kamienic, przy Targowej 42, 44 i 46.

W tej chwili strażacy sprawdzają czy ktoś jeszcze nie został w ewakuowanych budynkach, nie wiadomo też, kiedy się skończy cała akcja, jak duże są zniszczenia i co dalej z mieszkańcami ewakuowanych kamienic. Wyrwa w ziemi powiększyła się nieznacznie, obecnie zalewana jest betonem.

d2paw1f

Targowa zamknięta jest w kierunku Dworca Wileńskiego między Kijowską i Ząbkowską. Autobusy omijają zamknięty odcinek ulicami Kijowską, Markowską i Ząbkowską. Jak poinformował ZTM, są utrudnienia w kursowaniu linii 120, 125, 135, 138, 156, 166, 169, 226, 509 i 517 na ul. Targowej.

Jak poinforomowała prezydent Warszawy, dla ewakuowanych mieszkańców budynków numer 42, 44, 46 zorganizowano punkt informacyjny. Na miejscu jest geolog, który wskaże czy jeszcze dzisiaj mieszkańcy wrócą do swoich mieszkań. Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała też, że zapadnięty fragment jezdni nie wpływa na termin zakończenia budowy centralnego odcinaka II linii metra.


d2paw1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2paw1f
Więcej tematów