Trwa ładowanie...

"Zaginiony Świat Dinozaurów" w Parku Praskim

Gigantyczne gady zostaną tam przez cały weekend

"Zaginiony Świat Dinozaurów" w Parku Praskim
d4clohh
d4clohh

W najbliższą sobotę i niedzielę (6 - 7 czerwca) w Parku Praskim odbędzie się piknik "Zaginiony Świat Dinozaurów". Przez cały weekend będzie można poznawać i zgłębiać nieznany świat zwierząt, które wyginęły wiele milionów lat temu. Piknik potrwa od 10:00 do 18:00.

Na małych miłośników tych gigantycznych, prehistorycznych gadów czeka cała masa atrakcji. Będzie można wykopać szkielet dinozaura w specjalnie przygotowanej wielkiej strefie wykopalisk i spróbować wspiąć się na wielką górę, na której znajduje się gniazdo z jajami pterodaktyli. W parku pojawi się również stoisko Muzeum Ewolucji, przy którym będzie można zobaczyć prawdziwą kość udową dicynodonta i mierzący blisko 2 metry odlew pancerza dinozaura Saichania.

W trakcie prac w strefie wykopalisk, każdy młody odkrywca dostanie profesjonalny ekwipunek niezbędny do wydobycia szkieletu. Wszyscy uczestnicy dostaną też cenne wskazówki od opiekuna dotyczące obowiązujących w strefie technik. Najodważniejsi będą mogli wspiąć się na szczyt góry, by zerknąć na pilnie strzeżone gniazdo z jajami pterodaktyla - pierwszego odkrytego gada latającego. To doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak takie prehistoryczne jajo wyglądało.

Piknik to nie tylko rozrywka, ale też nauka. Przez cały czas jego trwania z dziećmi będą pracować animatorzy, którzy zadbają o to, aby mali uczestnicy pikniku na bieżąco dowiadywali się, co odkrywają - jak nazywał się dany dinozaur, co jadł, kiedy żył i jak wyglądał.

d4clohh

Dinozaury zawładną Parkiem Praskim przez dwa dni. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę można je oglądać od godziny 10:00 do 18:00. Wstęp wolny.

Przeczytaj też: Gdzie diabeł mówi dobranoc (Spacer)

d4clohh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4clohh
Więcej tematów