Za darmo: Wieczory z Afryką w Południku Zero
Czy można nie mieć aktu urodzenia? Dlaczego na świecie żyje ponad 100 milionów dzieci bez tożsamości?
Fundacja Usłyszeć Afrykę zaprasza na cykl ośmiu spotkań na temat Afryki. Odbywać się one będą w każdy trzeci wtorek miesiąca w podróżniczym centrum stolicy - w kawiarni Południk Zero przy ulicy Wilczej. Cykl ma przybliżyć warszawiakom Afrykę i jej mieszkańców, ukazując ją poprzez pryzmat przemian społecznych i zjawisk zachodzących w obrębie kontynentu - mówi Wojtek Marzec z Południka Zero - Nie będzie pięknych krajobrazów, nie będzie turystycznych safari. Będziemy mówić o Afryce z perspektywy jej mieszkańców.
Ruszający jutro cykl spotkań to przede wszystkim opowieści oraz zdjęcia z podróży, które zaprezentują osoby związane z Afryką: współzałożyciel Fundacji My Baobab - Adam Dziadak, prezes Fundacji Papaya - Katarzyna Dumańska. prezes Fundacji MyBaobab - Małgorzata Przepiórka oraz wolontariusze pracujący w Afryce z tamtejszą ludnością. Na Wieczorach z Afryką dowiemy się m.in. dlaczego w Etiopii jest 13 miesięcy, dlaczego Zambia staje się dziś drugimi Chinami i jak pracuje się z nosicielami wirusa HIV w tanzanijskim Bugisi - mówi Wojtek Marzec. Oprócz slajdowisk w programie są także wystawy zdjęć.
Na inauguracyjnym spotkaniu pod tytułem "Żyć bez tożsamości", które odbędzie się jutro (16 października) spotkamy się z prezesem Fundacji Usłyszeć Afrykę - Małgorzatą Łokaj. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czy można nie mieć aktu urodzenia? Ile kosztuje powrót do normalnego życia po kilku latach na ulicy? Dlaczego na świecie żyje ponad 100 milionów dzieci bez tożsamości?
Małgorzata Łokaj - absolwentka KUL-u oraz socjoterapii. W 2008 r. w Ugandzie, w ośrodku dla dzieci ulicy, realizowała projekt MSZ w ramach programu Wolontariat Polska Pomoc. W 2009r. współrealizowała pilotażowy projekt Fundacji Usłyszeć Afrykę wychodząc do dzieci ulicy w Kampali (Uganda). Obecnie pracuje z polskimi dziećmi ulicy jako streetworker
16 października 2012 (wtorek), godz. 19:00