Trwa ładowanie...

Za darmo: Śpiewanki Osieckowe [WIDEO]

Wspólne śpiewanie niezapomnianych utworów warszawskiej poetki!

Za darmo: Śpiewanki Osieckowe [WIDEO]
d3tixig
d3tixig

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej zaprasza do wspólnego śpiewania niezapomnianych utworów Agnieszki Osieckiej – wybitnej poetki, dziennikarki i autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Rozśpiewanym miłośnikom dobrej muzyki dotrzymają towarzystwa laureaci konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” – Magdalena Smalara, Agata Wątróbska, Kacper Kuszewski oraz Zawada Band. Zaprasza Fundacja Okularnicy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Każdy kto w piątkowy wieczór uda się do Parku Skaryszewskiego, dostanie śpiewnik piosenek wykonywanych na scenie. Publiczności będzie też towarzyszył telebim wyświetlający teksty! Wśród piosenek te najpopularniejsze: „Małgośka”, „Czy te oczy mogą kłamać” lub „Wielka woda”. Zaproszeni są zarówno amatorzy jak i zawodowcy.

Śpiewanki Osieckowe organizowane są w ramach Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, który trwa od kwietnia do października. Poprzez koncerty z piosenkami poetki Fundacja chce przypomnieć jej postać i twórczość. Wystarczy przyjść w piątek, 30 maja, o godz. 20:00 do Parku Skaryszewskiego. Koncert odbędzie się w Muszli Koncertowej. Poniżej spis utworów wykonywanych podczas tego wieczoru.

 1. Komu weselne dzieci
 2. Czy te oczy mogą kłamać
 3. Małgośka
 4. Polka kryminalna
 5. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma
 6. Cyganek
 7. Gaj
 8. Uciekaj, moje serce
 9. Niech żyje bal
 10. Oczy tej małej
 11. Grajmy Panu
 12. Sopockie bolero (adieu zatoko snów)
 13. Okularnicy
 14. Wielka woda

Poniżej popularna "Małgośka".

d3tixig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tixig
Więcej tematów