Trwa ładowanie...

Za darmo: muzyczne spotkania na Francuskiej

W wybrane soboty między 31 maja a 20 września warszawscy afro-muzycy zapraszają na sobotnie koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni

Za darmo: muzyczne spotkania na Francuskiej
d3mg72s
d3mg72s

Polecamy ciekawe spotkania muzyczne na Saskiej Kępie , w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej.

Cykl spotkań otworzy koncert senegalskiego tria Djolof-Man - w sobotę, 31 maja* o godzinie 17:00.* Zespół wystąpi w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mohamed M'bow (djembe, wokal).

Djolof to nazwa jednej z historycznych prowincji Senegalu, co podkreśla muzykę, jaką wykonuje trio: głęboko zakorzenioną w tradycyjnych, etnicznych brzmieniach Afryki Zachodniej, którą w udany artystycznie sposób łączą z soulem i reggae. Zespół powstał w 2006 roku i ma za sobą wiele koncertów, w tym udział w Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Muzycy Djolof-Man tworzą również muzykę do filmów i programów telewizyjnych.

d3mg72s

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem - zapewnia* Mamadou Diouf*, który jest również zaangażowany w organizację spotkań.

PEŁNY PROGRAM: *
*
31 maja: DJOLOF-MAN

Senegalskie trio w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mohamed M'bow (djembe, wokal). Ich muzyka to połączenie etnicznych brzmień Zachodniej Afryki, soulu i reggae.

14 czerwca: GOO BA
Mamadou Bâ (gitara, śpiew) – aktor, dramaturg, choreograf, muzyk i śpiewak pochodzący z Dakaru, zafascynowany literaturą w językach pël i wolof.

28 czerwca: NATAN KRYSZK TRIO
Podczas tegorocznych spotkań nie zabraknie sąsiedzkiego akcentu: pod Baobabem wystąpi jazzowe, improwizujące trio saksofonisty Natana Kryszka z Saskiej Kępy.

d3mg72s

5 lipca: GROOVE BAZA
Rytm i puls, reggae, afro-beat, funk i acid jazz: Stefano Auguste (wokal), Jerzy Burkacki (bass), Grzegorz Klapa (gitara), Tomek Konca (gitara), Kazik Nitkiewicz (trąbka), Adrian Pawlak (perkusja), Dominik Sprancel (wokal), Adam Witrambowski (instrumenty perkusyjne), Artur Zwierzchowski (wokal).

19 lipca: STREFA RYTMU
Warsztaty gry na bębnach djembe ze Strefą Rytmu to wyprawa w świat rytmów Afryki Zachodniej.
Po warsztatach: koncert Grupy Perkusyjnej Strefa Rytmu, której towarzyszy widowiskowy taniec oparty na choreografiach baletów Zachodniej Afryki.

2 sierpnia: ERIC FOLLY & MUITO LEGAL
Słoneczne rytmy brazylijskie i afrykańskie ze szczyptą muzyki karaibskiej. Eric Folly wystąpi pod Baobabem z Muito Legal w składzie: Pedro Pedrito (piano), Wojtek Kidoń (cajon, perkaszyny), Andrzej 'Solar' Solarski (bas), Piotr Malicki (gitara).

d3mg72s

16 sierpnia: BUBA KUYATEH
Gambijski muzyk (kora) i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących tradycyjną muzykę zachodnioafrykańską na korze. Tradycyjny repertuar griotów w jego wykonaniu łączy się z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.

30 sierpnia: GRUPO DE CAPOEIRA ANGOLA
Capoeira to afro-brazylijska forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest rytm, muzyka, śpiew, ruch, ekspresja artystyczna. Capoiera Angola podkreśla silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli.

6 września: SENEGAMBIA COLLECTIF
Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M'bow (djembe, śpiew).

d3mg72s

20 września: RITMODELIA
Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów.
Zespół gra na brazylijkich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.

Wstęp wolny.

Początek wszystkich wydarzeń o godzinie 17:00.

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj