Trwa ładowanie...

Za darmo: majówka teatralna na Grochowie

Plenerowy projekt kulturalny, które odbędzie się w weekend 17-19 maja na terenie Pragi Południe

Za darmo: majówka teatralna na Grochowie
d123c79
d123c79

W pierwszym dniu Teatralnej Majówki, 17 maja o godz. 15:00 na Placu Szembeka odbędzie się akcja uliczna Teatru Akt "Motyle", zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce.

W drugim dniu 18 maja o godz. 20:00 na terenie siedziby Teatru Akt przy ul. Łaziebnej 9 odbędzie się koncert rockowo-bluesowej grupy Entuzjazd i plenerowy spektakl Aktu - znany i lubiany przez widzów "Płonące Laski 4". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dokładny program imprezy:

17.05.2013 godz. 15:00, "Motyle" Teatru Akt - akcja uliczna, Plac Szembeka

Nieudolny łowca motyli próbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle - Elfy nie są jednak łatwą zdobyczą. Działanie improwizowane i w stałym kontakcie ze zmieniająca się widownią, która stara się pomóc którejś ze stron.

d123c79

Akcja symbolizować będzie zmagania zimy i wiosny, a także wprowadzi wesołą, jaskrawą kolorystykę na Plac Szembeka i jego okolice.

18.05.2013 godz. 20:00, Entuzjazd - koncert, ul. Łaziebna 9 przy rezerwacie Olszynka Grochowska

Entuzjazd powstał w 2011 roku z inicjatywy Tomka ( perkusisty) i Piotrka (wokalisty). Wspólne granie było pomysłem na spędzanie wolnego czasu i oderwania się od pracy zawodowej.

Entuzjazd wykonuje głównie własne utwory, autorem wszystkich tekstów jest wokalista zespołu. Muzyka, która powstaje to mieszanka rocka, popu i bluesa. Pierwsze publiczne występy zespołu ograniczały się do grania dla rodziny i znajomych. Obecnie Entuzjazd występuje w małych klubach zarówno w Warszawie jak i w Białymstoku. Skład: Marcin Bielski – gitara, Cezary Rosa – bas, Tomasz Kędra – perkusja, Piotr Dąbrowski – śpiew , gitara

d123c79

18.05.2013 godz. 20.30 *Płonące laski 4 Teatru Akt* - spektakl plenerowy, ul. Łaziebna 9 przy rezerwacie Olszynka Grochowska

Całość stanowi lekką opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i zabawne sytuacje. „Płonące laski 4” to przykład klasycznej sztuki ulicy-bogatej w grę ognia, świateł i muzyki. Nie braknie w niej zabaw z płonącymi przedmiotami, fajerwerków, brawurowych popisów zręcznościowych. Równie dobrze zostaje przyjmowany na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w malutkich miejscowościach. Spektakl jest nietypową formą pokazu ogniowego. W sposób zabawny i przewrotny opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Lekki, nieco sentymentalny obraz dla każdego widza. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

Prezentowany na festiwalach teatralnych „Sztuka ulicy 2005”, Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku 2005, Festiwalu Zdarzenia w Tczewie 2005, Via Thea w Görlitz 2006, Plasterspektakel w Linz 2006, Plener Zielonka 2006 „Stadtvewaltung w Ieper/Belgia, Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie, International Theatre Festival PUF w Puli /Chorwacja/, Karawana Europa na Mazowszu /2011, 2012 / i wielu, wielu innych.

d123c79

Występują: Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński Światło i dźwięk : Adam Sztorc

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Południe.

d123c79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d123c79
Więcej tematów