Trwa ładowanie...

ZA DARMO: film "Spojrzenie Ulissesa"

Nowy cykl filmowy - opowieści o migracji w kinie europejskim

ZA DARMO: film "Spojrzenie Ulissesa"
dqd3top
dqd3top

Dom Spotkań z Historią zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym cyklu filmowym „Spojrzenie Ulissesa” – opowieści o migracji w kinie europejskim. W projekcie bierze udział kilka krajów: Polska, Rumunia, Grecja, Belgia i Holandia.

Od listopada 2013 do lipca 2015 prezentowane bedą filmy fabularne znakomitych reżyserów europejskich. Cykl rozpocznie się 1 grudnia (niedz.) 2013 o godz. 15.00 w Domu Spotkań z Historią debatą i filmem Spojrzenie Ulissesa Theo Angelopoulosa (1995, 176’).

Poznaj wybitnych reżyserów i ich twórczość. Spójrz na tożsamość mieszkańców Europy Środkowo Wschodniej poprzez kino. Kto jest tak naprawdę obywatelem Europy? Czy świat Unii Europejskiej nie zna granic?

dqd3top

Kolejna, styczniowa projekcja i dyskusja związana będzie z filmem "Biały" Krzysztofa Kieślowskiego (1994).

Na pokazy filmowe i debaty: wstęp wolny . Projekt, realizowany w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, finansowany jest przez Komisję Europejską.

O filmie: Spojrzenie Ulissesa, reż. Theo Angelopoulosa (1995, 176 min):

Grecki reżyser filmowy, który przebywał na wygnaniu, wraca do ojczyzny i wybiera się w epicką podróż przez umęczone Bałkany w poszukiwaniu trzech zaginionych szpul filmu braci Manakis. Byli oni fotografami, pionierami kinematografii na Bałkanach w początkach 20. wieku. Poszukiwanie taśm jest metaforą poszukiwania wspólnej historii krajów bałkańskich...

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

dqd3top
dqd3top
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqd3top
Więcej tematów