Za darmo: Festiwal Porażek na placu Defilad. "Warto głośno mówić o błędach"
- Nie będziemy przekonywać, że porażkę można przekuć w sukces albo sukces jest zbudowany na porażkach. - mówią organizatorzy nietypowego festiwalu.
*Jak rozmawiać o porażkach? Co nam dają i dlaczego warto się nimi dzielić? Jaki mają wpływa na kształt Warszawy? Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i projekt „Plac Defilad” przyjrzy się nieudanym działaniom społeczno-kulturalnym dla Warszawy w ramach Festiwalu Porażek, który odbędzie się 19 września. *
- Wierzymy, że porażki mają kulturotwórczą moc, jeśli świadomie z nich korzystamy. Nie będziemy przekonywać, że porażkę można przekuć w sukces albo sukces jest zbudowany na porażkach. - mówią organizatorzy nietypowego festiwalu. - Tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której o swojej porażce możesz opowiedzieć głośno bez poczucia wstydu czy frustracji.
W ramach Festiwalu Porażek na placu Defilad odbędą się otwarte konsultacje nieudanych inicjatyw i projektów społeczno-kulturalnych. Animatorzy i praktycy z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” i Sieci Latających Animatorów i Socjologów Kultury zapraszają również na indywidualne sesje, podczas których będzie możliwość skonsultowania swoich pomysłów i poszukania przyczyny, dlaczego nie wyszło.
O swoich niepowodzeniach opowiedzą również aktywiści, ludzie kultury i startupów dla Warszawy. - Odkryją swoje porażki, pokazując, dlaczego warto głośno mówić o błędach - przekonują pomysłodawcy wydarzenia. Wystąpią m.in Krzysztof Mikołajewski, Bogna Świątkowska z Bęc Zmiany i Przemek Pasek z Ja Wisła.
Na końcowej, otwartej debacie uczestnicy będą zastanawiać się jak wyglądałaby Warszawa otwarta na porażkę oraz o tym, czy marzenie o legalnej porażce może się zrealizować. Całość uświetni koncert Marcina Maseckiego, polskiego pianisty jazzowego i poważnego.
Festiwal Porażek odbędzie się 19 września o godzinie 17:30 na Placu Defilad. Wstęp wolny.
Przeczytajcie również: "Królowa poboczy" na warszawskich ulicach. Niesamowite zdjęcia kultowej Syrenki [GALERIA]