Trwa ładowanie...

ZA DARMO: Cycki i Diament

Zaczyna się Warsaw Gallery Weekend

ZA DARMO: Cycki i Diament
d1zfywn
d1zfywn

Dzisiaj punktualnie o godzinie 17, 17 warszawskich niezależnych galerii zaprasza na trzydniowy Warsaw Gallery Weekend. W ciągu dziesięciu ostatnich lat, startując od zera, Warszawa stała się największym w tej części kontynentu ośrodkiem sztuki współczesnej i skupiskiem promujacych ją galerii - podkreślają organizatorzy - Warszawska scena artystyczna należy do najdynamiczniej rozwijających się w Europie. Galerie biorące udział w festiwalu zachęcają, by ten jesienny weekend spędzić na spacerze od galerii do galerii, eksplorując świat sztuki.

Organizatorzy mają nadzieję, że festiwal stanie się ważnym wydarzeniem, imprezą na skalę europejską. Wrześniowy Warsaw Gallery Weekend wyznacza nowy, artystyczny szlak na dynamicznie zmieniającej się mapie miasta, ale ma zarazem ambicję wpisania się na stałe do europejskiego kalendarza sztuki najnowszej: jako coroczne święto artystów i towarzyszących im na co dzień galerii, ale też miejsce nowych odkryć i spotkań; jako przejaw sił witalnych tutejszego środowiska, jego twórczego potencjału i rosnącej publiczności - mówią.

W Soho Factory w ramach festiwalu możemy zobaczyć dwa głośne dzieła Maurycego Gomulickiego: "Diamonds are Forever" (skonstruowany z lustrzanych płaszczyzn duży diament) oraz "Relaks i luksus" (dwie ogromne boje w kształcie kobiecych piersi). Druga z prac, pokazywana wcześniej w Sopocie, wzbudziła kontrowersje. Artysta mówi, że oburzanie się jego dziełem jest śmieszne. Cycki są fundamentalne – nie dość, że jest to nasze pierwsze doświadczenie bliskości z drugim człowiekiem, to jest w nich miękki słodki spokój - mówi w wywiadzie dla portalu Na:Temat - Myślę, że gnijący w okopach żołnierze o niczym nie marzą tak bardzo, jak o tym żeby wtulić się w ciepłe piersi i zapomnieć o wojnie. Po za tym, cycki są po prostu fajne. Nie interesuje mnie skandalizowanie nikogo, za to na pewno chciałbym żeby polscy faceci nauczyli się z wdziękiem afirmować seksualność, a dziewczyny częściej opalały się topless.

A co Wy sądzicie o jego dziele i o polskiej sztuce współczesnej?

d1zfywn

Program festiwalu:

PIĄTEK 28.09.2012

godz.: 17.00 - 22.00, wernisaże w galeriach
godz.: 22.00, after party: performance audio Haroon Mirza i Richard Sides oraz set dj'ski.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul.Pańska 3

SOBOTA 29.09.2012

godz.: 12.00-19.00, galerie otwarte
godz.: 17.00, dyskusja o kolekcjonowaniu
sztuki współczesnej z udziałem Christiana Borosa (Berlin/Wuppertal), Wilhelma Schürmanna (Berlin/
Akwizgran), Francesco Manacordy (Liverpool), Nicolausa Schafhausena (Wiedeń)
i Reginy Wyrwoll (Kolonia), Kino Kultura, ul. Krakowskie
Przedmieście 21/23

d1zfywn

NIEDZIELA 30.09.2012

godz.: 12.00-19.00 , galerie otwarte

d1zfywn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zfywn
Więcej tematów