Trwa ładowanie...

Za darmo: atlas zwierząt warszawskich "Miejskie safari"

Niewielu warszawiaków wie, że w ich mieście całkiem dobrze mają się dziko żyjące zwierzęta

Za darmo: atlas zwierząt warszawskich "Miejskie safari"
d1eix6b
d1eix6b

Warszawa to miasto, w którym znajduje się mnóstwo parków , skwerów i ogródków działkowych. Na terenach zielonych stolicy mieszka mnóstwo dzikich zwierząt. 

Czytaj również: Łosie na ulicach Warszawy

Warszawa uznawana jest za „najdzikszą” stolicę europejską, a to za sprawą rzeki. Dzieląca miasto Wisła i jej nadbrzeża zapewniają zwierzętom świetne warunki do życia, pełnią funkcję naturalnego „tunelu”, dzięki któremu wiele gatunków może się przemieszczać.

Zielona Warszawa stała się inspiracją w tworzeniu projektu “Miejskie Safari”. W jego początkowej fazie uczestnicy warsztatów zdobywali wiedzę na temat dzikich zwierząt (ich przyzwyczajeń i sposobów na adaptację do życia w mieście), potem pod okiem architektów i projektantów wykonali makiety małej architektury dla zwierząt. Dziecięce pomysły zostały zrealizowane a obiekty umieszczone na czasowej wystawie w Parku Skaryszewskim oraz na wybranych skwerach w Śródmieściu Warszawy.

d1eix6b

Teraz powstała bogato ilustrowana książka (atlas nie wszystkich dzikich zwierząt i ptaków Warszawy), która w ciekawy sposób przybliża życie dzikich zwierząt w mieście. Zabiegani mieszkańcy Warszawy często nie zdają sobie sprawy z obecności zwierząt innych niż udomowione koty czy psy... A szkoda, bo wiele z tych dzikich bardzo uważnie obserwuje nasze poczynania.

W atlasie znajdują się gatunki najczęściej spotykane, które dostosowały się do specyficznych okoliczności panujących w mieście, a także te zwierzęta, których nie podejrzewamy o życie w Warszawie.

Książkę ilustrowały: Pani Jurek, Edyta Ołdak, Paulina Pankiewicz. *Tekst przygotował Patryk Pawlaczyk. Wydawcą jest Stowarzyszenie *"Z Siedzibą w Warszawie". Książka powstała dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m.st. Warszawy.

"Miejskie safari" jest książą dystrybuowaną nieodpłatnie. Możesz ją mieć jeśli polubisz Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" na Facebooku i odbierzesz ją w siedzibie CALU na PACA 40.

d1eix6b

Źródło zdjęć - www.lupuslibri.pl

d1eix6b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eix6b
Więcej tematów