Trwa ładowanie...

Z Lotniska Chopina najchętniej do Londynu i Antalyi

To właśnie do tych destynacji w lipcu br. najczęściej podróżowali pasażerowie.

Z Lotniska Chopina najchętniej do Londynu i Antalyi
d27r04i
d27r04i

Lotnisko przedstawiło dziesięć najpopularniejszych kierunków lotów za ubiegły miesiąc. Statystyki pokazują, że od dłuższego czasu liderem klasyfikacji jest Londyn. W lipcu na tej trasie obsłużonych zostało ponad 83 tys. osób – o 17 proc. więcej niż rok wcześniej. Jeśli chodzi o tzw. rejsy nierozkładowe z Lotniska Chopina, to na pierwszym miejscu znajduje się turecka Antalya. Z tego połączenia skorzystało 38 tys. osób, co stanowi wzrost o jedną czwartą w stosunku do roku 2014.

Nadal niesłabnącą popularnością cieszą się kierunki w Europie Zachodniej, takie jak: Paryż, Bruksela, Frankfurt czy Amsterdam. Co ciekawe, na szóstej pozycji w zestawieniu znalazł się Kraków z 12% przyrostem liczby pasażerów. W lipcu br. z tej destynacji skorzystało ponad 30 tys. osób. W klasyfikacji TOP 10, ósme miejsce zajęło również połączenie Warszawa-Gdańsk.

W przypadku lotów czarterowych oprócz Antalyi na podium zestawienia znalazły się bułgarskie Burgas (ponad 16 tys. pasażerów) i grecki Heraklion (ponad 14 tys.). Wzrasta zainteresowanie pasażerów lotami czarterowymi do Bułgarii. Największy spadek w tej kategorii (bo o 44,4%) odnotowała destynacja w Egipcie, Hurgada. Szczegółowe zestawienie najpopularniejszych połączeń jest dostępne tutaj .

d27r04i
d27r04i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27r04i
Więcej tematów