Trwa ładowanie...

Wystawa fotografii warszawskiej Starówki z początku XX w. w 3D

Wystawę zdjęć autorstwa Zdzisława Marcinkowskiego można obejrzeć od dzisiaj w Fotoplastikonie

Wystawa fotografii warszawskiej Starówki z początku XX w. w 3D
d3ydqmd
d3ydqmd

Zapiecek, Rybaki, Kanonia... Starówka z poczatku XX wieku na fotografiach Zdzisława Marcinkowskiego ze zbiorów Archiwum Państwowego m.st. Warszawy - Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Archiwum Państwowe m.st. Warszawy serdecznie zapraszają do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć autorstwa Zdzisława Marcinkowskiego ukazujących stolicę z początku XX wieku. Fotografie zostały wykonane aparatem stereoskopowym i większość z nich prezentowana będzie po raz pierwszy.

Widać na nich malownicze i nieistniejące zakamarki warszawskiej Starówki, uroczystości patriotyczne na Rynku Starego Miasta, tramwaje przed kościołem Świętej Anny na Krakowskim Przedmieściu, czy zdejmowanie pomnika Paskiewicza przed Pałacem Namiestnikowskim. Te i wiele innych zdjęć stereoskopowych warszawskiego Starego Miasta do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.

Wystawa prezentowana będzie w Fotoplastikonie Warszawskim w Al. Jerozolimskich 51,

od 26 lipca do 5 września 2012 roku, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-18.00. Bilet wstępu: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł.

Fotoplastikon w Al. Jerozolimskich 51 jest unikalny – powstał na początku XX w. i z przerwami działał przez całe stulecie. W swoich zbiorach posiada już ponad 5000 unikalnych stereoskopowych fotografii ułożonych blisko w 100 kolekcji, przedstawiających niemal wszystkie zakątki świata. Czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00.

d3ydqmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ydqmd
Więcej tematów