Trwa ładowanie...

Wypożyczalnie samochodów jak Veturilo!

mają się pojawić jeszcze w tym roku

Wypożyczalnie samochodów jak Veturilo!
d1pu3dd
d1pu3dd

System Car2go, podobny do systemu wypożyczalni rowerów Veturilo, chce na warszawskie ulice wprowadzić firma Mercedes. System jest banalnie prosty i ma być nawet łatwiejszy w obsłudze od wypożyczania rowerów miejskich. Wystarczy za pomocą mobilnej aplikacji zlokalizować wolny samochód, wypożyczyć i zostawić po zakończeniu jazdy w dowolnym miejscu (tu widzimy nawet przewagę systemu, bowiem veturilo można zostawić tylko w stacji dokującej).

Jak mówią przedstawiciele firmy, parkowanie miałoby być bezpłatne, a samochodami będzie można kursować nawet buspasami. W tej chwili trwają rozmowy z miastem. Pierwsze wypożyczalnie miałyby zostać wprowadzone - jeśli wszystko pójdzie dobrze - jeszcze w listopadzie tego roku. Ceny nie są jeszcze znane, wiadomo tylko, że mają być dostępne dla mieszkańców, a płacić się będzie w systemie minutowym.

W Europie to żadna nowość. Podobne systemy wprowadzono już w 25 miastach, w siedmiu krajach (m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii czy Kanadzie). Do tej pory skorzystało z systemu ponad 600 tys. kierowców, a samochody wypożyczano 18 milionów razy.

Czy taki system sprawdzi się na warszawskich ulicach? Jak myślicie?

Przeczytajcie też: Veturilo rusza 1 marca!

d1pu3dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pu3dd
Więcej tematów